Dnes vyšlo 1 článků

Proč brikety?

Léto je tady. A s ním přichází také doba letních grilovaček. A jelikož ceny veškerých komodit neustále rostou (masíčka nevyjímaje), tak vám přináším tip, jak i na tom grilování trochu ušetřit.

Stačí začít používat jiné typy briket. Většinou si totiž lidé kupují drahé dřevěné brikety. Nevědí však o tom, že slámové brikety, jež jsou mnohem levnější, odvedou tu samou práci stejně dobře.

Loni jsem je na trhu potkal poprvé a teď už odmítám grilovat bez nich. Bez slámových briket si už prostě grilování nedovedu představit.

Co jsou zač a proč je mám v oblibě? Slámové brikety se vyrábí ze zbytků (nepoužitelného odpadu), který by se normálně stejně někde spálil (a sláma, jak je vám asi známo, hodně dobře hoří, tedy to přímo vybízí k tomu, aby se použila na výrobu briket). Tyto zbytky se následně v lisu na briketu slisují do briket.

Takto alespoň poslouží dobrému účelu. I proto patří slámové brikety k těm nejlevnějším druhům briket. Přitom jsou skoro stejně kvalitní jako klasické dřevěné brikety, které se běžně prodávají v supermarketech. A sice – vydrží hořet skoro stejně dlouho. Jedná se o vhodnou a levnou alternativu dřevěných briket. Slámové brikety můžete spalovat ve standardních kotlích, kamnech i krbech – tedy ani zde se nic nemění. Jediné, co musíte mít, je logicky kotel či kamna, která umožňuji ve svém zařízení spalovat slaměné brikety (ať z obilní či řepkové slámy).

Popelu ze slámových briket také mnoho nezbyde (což je další plus, nemusíte neustále čistit gril nebo krb). Navíc se díky této formě spalování nevylučuje do ovzduší tolik škodlivin jako například u uhlí (tzn. pokud máte doma krb, tak budete daleko šetrnější k našemu životnímu prostředí). Během jejich hoření se totiž uvolňuje pouze minimum oxidu uhličitého do ozduší. Tak jste připraveni je vyzkoušet při vaší letní grilovačce také?

 

Štítky:

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru