Dnes vyšlo 15 článků

Proč a jak se učit francouzsky

Možná už jste si všimli, že anglicky umí v dnešní době každý. Se znalostí angličtiny tedy nikomu zrak nevytřete. Chcete-li být vždy o kousek lepší než ostatní, nezbyde vám, než se dobře naučit minimálně ještě jeden cizí jazyk. V kurzu je teď francouzština.

Francouzština byla kdysi daleko důležitějším jazykem než angličtina, Angličané si pro svůj jazyk od Francouzů vypůjčili mnoho slov. Přestože dnes už nemá takovou popularitu, začíná být opět v kurzu. Firmy chtějí lidi se znalostí francouzštiny a při mezinárodních jednáních je hned druhým nejčastějším jazykem. V některých odvětvích (především v politice a ve státních funkcích) je každý, kdo neumí francouzsky, považován za podřadnou bytost. Z těchto důvodů jsem se do toho pustil i já.

Nebyl čas studovat

Nemám na jazyky žádný speciální talent, patřím v jejich učení mezi průměr, ale vždycky mě bavily. Umím obstojně anglicky a mám základy ruštiny. Francouzština mě vždycky lákala, ale nikdy jsem si nemyslel, že ji budu umět – a vida.

franceflag

Jazyk je to překrásný

Neměl jsem čas na učení dalšího jazyka, nicméně jazyková škola Plzeň mi vyšla vstříc. Mám za sebou už jeden večerní semestr a budu se hlásit na další. Půjdu na úroveň A1-II, chystám se přihlásit na večerní kurz začínající 5. října. Nejspíš si zaplatím rovnou dva semestry, ať to mám se slevou. Vím totiž, že s učením se francouzsky jen tak nepřestanu.

S radostí dělám domácí úkoly

V Jipce mě to baví. Devadesátiminutová lekce je rozdělena na části. Začíná se uvítáním a hrou na rozmluvení. Pak se zkontroluje domácí úkol, zopakuje se to, co se dělalo minule, a začne probírat nová látka. Přestože toho umím ještě docela málo, kupodivu často konverzujeme. Doma mi stačí vypracovat domácí úkol, podívat se na slovíčka a připomenout si cvičení z učebnice, která jsme probírali na lekci. S radostí můžu říct, že mi to docela jde a dobře si vybavuji i slovíčka z první lekce.

4189

Používáme učebnici Alter ego

Mám pocit, že vám nakonec může jít jakýkoliv jazyk, když do něj budete dostatečně zapálení. Je pense français est difficile, mais très intéressant.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru