Problém sociálních sítí? Neumíme spolu komunikovat

Není žádným tajemstvím, že sociální sítě zrovna nezlepšují naše komunikační dovednosti. Spíše naopak. Trendy dokonce prokazují, že si méně voláme, raději napíšeme smsku. Jsme zvyklí komunikovat pomocí vyťukaných písmenek, která nám ovšem nedávají tolik možností jako komunikace tváří v tvář.

Když někomu napíšeme zprávu, nevidíme, jak se tváří, když si ji čte, a nemáme šanci ovlivnit, jak ji pochopí. V mluvené komunikaci můžeme spolu se zprávou předat ještě emoce pomocí gest a výrazů obličeje, a pokud by posluchač náhodou pochopil naše sdělení špatně, hned si toho všimneme a nejasnosti vysvětlíme. Uvědomujete si to?

communication

Komunikace dnešních dnů

Proč bychom měli mluvit, když to stačí napsat, že?

Určitě ano. Ale přesto jste, stejně jako ostatní lidé, líní komunikovat tváří v tvář. S komunikací na tom začínáme být až tak špatně, že jsou všude na internetu k dispozici spousty kurzů komunikace, tipů, jak na správnou komunikaci a knih, které vás učí mluvit s okolím. Také platforma MotivP, která nabízí spoustu volných i placených online kurzů, potvrzuje, že kurz Efektivní komunikace u nich patří mezi nejprodávanější.

Za tu cenu se není čemu divit. Za 300 korun vám nacpou do hlavy, jaké jsou komunikační bariéry, co děláte za chyby, jak aktivně naslouchat ostatním a jak se v komunikaci chovat asertivně. To všechno stihnete za půl hodinky času.

Kurzem provádí Veronika Poláčková, na které je vidět, že se v tématu komunikace skutečně vyzná. Její povídání rozhodně není uspávající, komunikuje s vámi efektivně – stejně jako se to v kurzu můžete naučit vy. Kromě Veroničina povídání v něm uvidíte ještě prezentaci o délce 20 slidů. Můžete přepínat mezi ní a Veronikou, protože když důležité informace budete vnímat ještě graficky, lépe si je zapamatujete. Na konci kurzu pak vyplníte test a získáte certifikát.

comm

V kurzu se naučíte také asertivní chování

Potřebujete i vy kurz komunikace, jaký nabízí MotivP? Nebo patříte mezi hrstku lidí, kterým komunikace s okolím nedělá vůbec žádné problémy? Jestli ano, važte si toho. Stává se z vás totiž ohrožený druh.

Fotky: Flickr – Mami_Hkatalin_kerekes

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru