Problém s tureckým Twitterem má pokračování

Problém s tureckým Twitterem má pokračování

Situace s Twitterem byla v Turecku dost bouřlivá. Po odhalení korupce tam byl na nějakou dobu úplně zablokován, pak se naštěstí vrátil. Vláda to ale rozhodně nechtěla nechat jen tak, a proto teď přichází nové řešení. Potrestá jen ty, kteří si to zaslouží.

Včera Twitter začal blokovat tři turecké účty. Tato trojka prý byla v rozporu s právními předpisy země. Účty totiž hrály hlavní roli v úniku informací usvědčujících z vládní korupce.

Na svém účtu o podmínkách služby Twitter rychle zdůraznil, že poslouchá všechny soudní příkazy místních vlád a že soukromé údaje uživatelů jsou neustále v bezpečí.

Celé blokování je jen na oko

Navíc blokace není vůbec přísným trestem. Lidé si mohou založit nové účty pod jinými uživatelskými jmény. A i kdyby ne, turečtí obyvatelé se již naučili blok obejít. Jejich blokování totiž nefunguje na IP adrese, a tak stačí jen nastavit jinou zemi než Turecko a už máte vyřešeno.

Tohle řešení je v Turecku známé již od roku 2011, a tak je s ním pravděpodobně většina obyvatel seznámena. A je výhodné pro obě strany. Účty jsou oficiálně zablokovány, takže režim si zachovává svou tvrdou tvář, a uživatelé jsou dále na Twitteru.

Zdroj: The Verge, obrázek: Flickr – B. S. 12

Komentáře

Nahoru