Tisková zpráva: Proběhla největší česká online investiční debata společnosti Lynx

Proběhla největší česká online investiční debata společnosti Lynx

Ve čtvrtek 28. března brokerská společnost Lynx uspořádala největší českou online investiční debatu, ve které známí čeští investoři představili divákům své exkluzivní investiční tipy.

Jiří Bárta, Jan Kaška, Jan Kříž ml. a Petr Šimčák každý ve dvou minutách přiblížili více než tisícovce sledujících investorů každý své tři investiční myšlenky, které považují za současné tržní situace za nejperspektivnější. Diváci mohli prostřednictvím interaktivního chatu vyjadřovat své názory na zmíněné tipy a hlasovat o jejich oblíbenosti. Z těchto hlasování vyplynulo, že publikum nejvíce zaujaly tipy Jiřího Bárty z Youtrader s.r.o.

V druhé části se mezi investory rozproudila debata k aktuální situaci na trzích a jejich vlastním doporučením k investičním strategiím. Široké spektrum zájmu investorů umocňovalo kvalitu debaty, ze které si sledující investoři zcela jistě odnesli hodně konkrétních poznámek, které mohou sami aplikovat. „Debata byla úspěchem a těší nás pozitivní ohlas od sledujících investorů. Debatující představili mnoho zajímavých a hlavně konkrétních myšlenek, což muselo potěšit všechny diváky.“ zmínil Jonáš Mlýnek ze společnosti Lynx. „Už teď se těšíme, až investorům představíme pokračování debaty,“ dodal.

Zde je přehled tipů zmíněných v debatě:

Jan Kaška (Charles Bridge Global Macro Fund)

Tip 1 – Boeing: Společnost těží ze svého silného postavení, rostoucí poptávky a globálního růstu. Navíc se očekává silný nárůst čistého zisku na akcii, proto se očekává růst ceny akcií na 94 USD.

Tip 2 – Konvergence vládních dluhopisů IT a FR: Italské vládní dluhopisy se vůči francouzským pohybují blízko rezistence 200 bps, která by měla být proražena a následovat plná konvergence.

Tip 3 – Chesapeake: Silná společnost vlastnící rozsáhlá depozita ropy a zemního plynu, soustřeďuje se na růst těžby při dosahování vyšších marží. Očekává se oddlužení společnosti a její stabilizace, která by mohla akcie vytáhnout až na 25 USD.

Jiří Bárta (Youtrade s.r.o.)

Tip 1 – Kukuřice: Mezi březnem a květnem se očekává pokles na trhu kvůli vysokým zásobám a od června do září se naopak očekává býčí trh jako následek „prémie za počasí“. Pro maximalizaci výnosu se doporučuje využít kombinace opcí a futures.

Tip 2 – Japonský yen: Na následující dva týdny vidí býčí trh, jelikož nejasná situace na Kypru z yenu dělá bezpečné úložiště investorů, ale na poté na horizont až 2 měsíců očekává medvědí trh kvůli posilujícímu kvantitativnímu uvolňování a snaze posílit export.

Tip 3 – Kakao: V horizontu 3-8 týdnů by měla přijít korekce propadajících se cen z uplynulého čtvrtletí. Doporučuje konkrétní opční strategii.

Jan Kříž ml. (Marketsystem.cz a Tradingsignals.cz)

Tip 1 – Strategie 1SS marketsystem: Strategie se odvíjí od nočního minima na hodinovém grafu, pod nímž se otevírá pozice zajištěná přesně stanoveným stop lossem a take profitem. Nenáročná strategie se zadává denně v 9:00 a každou hodinu se sleduje její proražení.

Tip 2 – 1B reverse marketsystem: Reverzní signál pro předchozí strategii po proražení nočního minima na hodinovém grafu, kdy se zavírá předchozí pozice a otevírá opačná s pevně stanoveným stop lossem a take profit.

Tip 3 – Technický indikátor: Využití křížení klouzavých průměrů na EUR/USD s kombinací support/resistence úrovní. Na základě těchto signálů lze vytvořit jednoduchý automatizovaný obchodní systém.

Petr Šimčák (Pioneer Asset Management, a.s.)

Tip 1 – Jak poznáte, kdy TO začne?: Výraznější korekce akcií vyvolaná utažením měnové politiky nastane ve chvíli, kdy se natištěné peníze dostanou do oběhu, což přijde jakmile firmy začnou vyrábět na více než 80 % své kapacity a poté bude záležet, jak Fed dokáže zvládnout situaci, aby nedošlo ke splasknutí nových bublin.

Tip 2 – Kontrariánská příležitost na akciích Eurozóny: Sázka na akciové trhy Eurozóny není jen evropskou sázkou, nýbrž globální investicí a evropské indexy budou v následujících deseti letech výnosnější než americké.

Tip 3 – Nejlevnější ruské akcie: Ruské akcie se obchodují s největším diskontem mezi rozvíjejícími se trhy. Nízké P/E může být lákavé pro mnoho investorů.

Kontakt:

Lynx Broker s.r.o.; Jonáš Mlýnek

tel.: 234 262 512

Zdroj: ČTK/Protext

Komentáře

Nahoru