Dnes vyšlo 15 článků

Proběhla aktualizace Google Pageranku, po třech měsících se čísla změnila

Stejně jako vždy, tak i tentokrát zaplnila aktualizace Google Pageranku diskuzní sekce podnikatelských fór. V nich uživatelé upozorňovali na další změnu hodnot Pageranku u jejich webů.

Pagerank je hodnota, kterou Google uděluje webovým stránkám na základě několika faktorů, jež mají měřit důležitost a věrohodnost stránky.

Google jej každý rok několikrát aktualizuje, v poslední době se však promlky mezi jednotlivými aktualizacemi stále protahují. Poslední aktualizace proběhla 6. února 2012.

Nová čísla nemusela být pro všechny přívětivá. Google je v poslední době také kritizován za svůj postoj k optimalizaci webů. Přibližně v polovině března totiž internet obletěla informace o tom, že by Google měl penalizovat stránky s příliš dobrou optimalizací pro vyhledávače. Myšlenkou je vyrovnání “soutěže” v pořadí ve vyhledávání mezi weby SEO profesionálů a weby těch, kteří sice SEO příliš neovládají, ale zato mají kvalitní a přínosné weby.

Nový GoogleBot by tedy měl rozlišovat mezi oběma stránkami a dávat přednost těm s kvalitním obsahem. To by pro mnoho tvůrců webových stránek mohl být problém…

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru