Dnes vyšlo 1 článků

Pro životní prostředí nejsou šetrnější ani elektromobily

Pro životní prostředí nejsou šetrnější ani elektromobily

Už velmi dlouhou dobu se spekuluje o tom, zda jsou elektromobily pro životní prostředí šetrnější, či nikoli. Bylo zapotřebí celou situaci prozkoumat a udělat závěr. Zjistilo se, že ve výsledku je úplně jedno, zda jezdíme na naftu nebo na elektřinu.

Jak mohou být auta na elektřinu škodná životnímu prostředí?

Výzkumná studie se prováděla poměrně dlouho dobu ve Švédsku. Elektromobil životnímu prostředí neškodí při svém provozu, jako je tomu u naftových vozidel. Auto na elektřinu ke svému provozu potřebuje baterii, a právě ta je škodlivou, přesněji její výroba. Zjistilo se, že při výrobě této baterie dojde k uvolnění oxidu uhličitého. Samotný tento fakt by nebyl ničím šokující, ale toho oxidu uhličitého je stejný objem, jako z naftového vozidla za 8 let provozu.

Dáme-li nulu k nule, je úplně jedno, zda jezdíme na naftu nebo na elektřinu, alespoň teď. Než se přijde na jiný způsob výroby baterie. Právě se děje spíše opačný efekt. Zákazníci i firmy, které elektromobily vyrábějí, požadují co nejdelší výdrž baterie. Aby auto dojelo, co nejdál na jedno nabití.

FullSizeRender-5

Auta na elektřinu si kupují převážně lidé, kterým záleží na ekologii. Bohužel prvních 8 let provozu takového auta životnímu prostředí vůbec neulehčí.

V potaz se ale nebraly ropné vrty, které kraji devastují samy o sobě. V něčem jsou elektromobily přece jen šetrnější. Možná bude nejlepší volbou auto na vodu, ale ta prý na Zemi také dochází, takže je to nejspíše neřešitelný problém

Zdroj, text/foto: info.cz, instagram

Štítky: ,

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru