Pro IT pracovníky je stále číslem jedna Internet Explorer

Pro IT pracovníky je stále číslem jedna Internet Explorer

Nový výzkum významné firmy Forrester pohybující se v oblasti průzkumů ukazuje, že pro IT pracovníky v USA je IE stále prohlížečem s číslem jedna.

IT pracovníci

Forrester mluvil se 7295 zaměstnanci, aby zjistil podrobnosti o jejich výběru. Pokud jde o procházení webu, 40,2% z nich upřednostnilo Internet Explorer od společnosti Microsoft. 27,8% respondentů si vybralo Google Chrome a Mozilla Firefox představoval pouze 25,4% hlasů.

„Bez ohledu na zdroj dat, které používáme, vyjde celkový obraz napasovaný na profesionály v oblasti 0 a 1 stejný: Dnes, přestože IT oddělení jsou obvykle standardizovaná pro určité značky, verze a prohlížeče, je ve všech podnicích docela běžná rozmanitost,“ uvedl Forrester.

Kdo vítězí celkově

Přesto je docela těžké rozhodnout, který prohlížeč má v současné době vedoucí pozici. Záleží vlastně na tom, koho se zeptáte.

Net Appliacations tvrdí, že jasně dominuje IE, zatímco StatCounter říká, že vůdcem je Google Chrome. Tyto údaje nejsou vůbec překvapující, uzavírá ve své zprávě Forrester.

Nejnovější všeobecné údaje poskytnuté společností NetApplications pro březen 2013 ukázaly, že prohlížečem číslo jedna byl na celém světě IE8 s podílem na trhu 23,23%, následoval ho IE9 s 20,62% a třetí příčku obsadil Firefox s 13,55%. Google Chrome se dostal až na pozici čtvrtou a to s podílem 13,42%, pátý je opět IE tentokrát verze 6 s podílem 6,21%.

Celkově tak lze říci, že IE je jednoznačně volbou číslo jedna pro 55,83% uživatelů počítačů na celém světě. Za tato čísla by webdesignéři, kteří vědí, jak IE dělá v kódování potíže, nejraději vraždili…

Zdroj: news.softpedia.com

Komentáře

Nahoru