Pro evropské lety již nebudete potřebovat režim V letadle

Pro evropské lety již nebudete potřebovat režim V letadle

Evropská agentura pro bezpečnost a letectví (EASA) v pátek oznámila, že budou letecké společnosti nabízet bezdrátové komunikační služby. To znamená, že už nebudete potřebovat žádný režim V letadle. Žijeme v 21. století, tak proč bychom v letadle neměli mít možnost komunikace?

Když v současné době letíte letadlem, měli byste si podle platných evropských předpisů nastavit na svém telefonu režim Letadlo, abyste zastavili vysílání rádiových signálů, které by mohlo letadla rušit. Dříve bylo nutné mobily úplně vypínat, jenže v dnešní době obsahují tolik funkcí, že by to byla škoda.

Nutno však podotknout, že zase tak přísná pravidla nejsou. Ve výšce 3000 m a více se mohou uskutečňovat hlasové hovory. Ne však internet. Navíc při vzletu a přistání musí být zařízení často úplně vypnutá.

Realizace do 8 měsíců

Ovšem Evropská komise v pátek schválila používání 3G a 4G na palubách letadel. Pravděpodobně tak budeme moct surfovat po internetu v libovolné výšce nad zemí.

Nové pravidlo se vztahuje pouze na evropské letecké společnosti a nejdřív vyžaduje, aby každá společnost provedla své vlastní bezpečnostní a funkční testy. Realitou by se nařízení mělo stát v následujících osmi měsících. 

Zdroj: BI, fotografie: Flickr – Rebecca C.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru