Pro bílé zuby a krásný úsměv

Pro bílé zuby a krásný úsměv

Zářivý úsměv – pro někoho otázka společenské či profesní nutnosti, pro jiného jde prostě o dobrý pocit. Ani pravidelná pečlivá péče o chrup však nemusí být zárukou udržení kýžené bělosti zubů. Vliv například pití kávy, užívání léků, ale i genetických predispozic může mít totiž za následek přinejmenším mírné zbarvení zubů. I v takovém případě existuje řešení – bělení zubů.

Již se pomalu stává zvykem, že péče o zuby neznamená pouze návštěvu stomatologa, ale i pomoc dentální hygienistky – ta radí ohledně správné hygieny ústní dutiny, čištění mezizubních prostorů, ale i v případě, že se rozhodneme pro bělení zubů. Právě před ním je totiž nutno zuby a mezizubní prostory dokonale zbavit veškerých nečistot.

„Samotné bělení probíhá několika způsoby a v našem zařízení používáme vysoce moderní a bezpečné techniky, které mají certifikaci American Dental Association,“ říká Anna Brandejs, zakladatelka a majitelka pražské kliniky estetické medicíny Brandeis Clinic.

Bělení zubů lze provádět jednorázově či postupně, přičemž druhá zmíněná možnost se zpravidla kombinuje s domácím bělením. Jednorázový způsob spočívá v tom, že se na zuby nanese bělící gel, rty a dásně se pokryjí ochranným materiálem a ve třech fázích, z nichž každá trvá 15 minut, probíhá osvěcování zubů speciální plazmovou lampou. Celkem tedy tento zákrok netrvá déle než hodinu, takže je právem považován za aktuálně nejrychlejší způsob bělení zubů na světě. A skvělé je, že v porovnání s mezinárodně uznávaným vzorníkem VITA Classical Shade Guide tak lze dosáhnout zesvětlení barvy zubů až o osm odstínů! Klient zpravidla navíc dostane i bonus v podobě přípravku pro domácí dobělení zubů, jímž se efekt ošetření dále umocní.

Existuje však i pomalejší způsob, tedy možnost vybělit si po úvodním ošetření na klinice zuby doma.  V takovém případě si člověk pochopitelně nanáší gelový přípravek, např. OPALESCENCE PF 16% do formiček, které byly na klinice v rámci úvodního ošetření zhotoveny na míru podle otisků jeho zubů – to znamená, že návštěva kliniky ani v tomto případě není pouhou formalitou, ale nutno podotknout, že každá minuta věnovaná péči o zdravý a zářivý chrup se vždy několikanásobně vrátí – a nejde jen o uznání okolí či o dobrý pocit, ale i o to, že zuby pak nebolí a hezky vypadají, což je k nezaplacení.

Další informace nejen o bělení zubů naleznete na Univerzitě krásy.

Fotka: Flickr – Daniel Fuentes

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru