Tisková zpráva: Pro 89 % žen je kariérní růst v práci rozhodující

Pro 89 % žen je kariérní růst v práci rozhodující

Až 89 % žen věří, že možnost rozvoje kariéry je klíčem k úspěchu na pracovišti. Průzkum společnosti Accenture „Career Capital“ také potvrzuje, že stejně jako muži, jsou i ženy ve svém pracovním životě připraveny na změny. Studie byla realizována v 32 zemích světa a zúčastnilo se jí 4100 odborníků ze středních a velkých společností.

Společnost Accenture při příležitosti Mezinárodního dne žen vydala studii „Career Capital“, která je zaměřena na globální průzkum trendů týkajících se žen pracujících na vyšších manažerských pozicích. „84 % žen i mužů tvrdí, že pracují na své kariéře ve snaze dosáhnout větší příležitosti k růstu, chtějí také zvýšit svou kredibilitu mezi kolegy a zároveň je láká možnost ovlivňovat a rozhodovat o dění ve firmě,“ říká Alena Sochorová, výkonná ředitelka Accenture pro telekomunikace v ČR a vedoucí společenské odpovědnosti. Dva ze tří dotázaných si myslí, že znalosti a kompetence v dané oblasti jsou hlavními faktory, které přispívají ke kariérnímu růstu. Zároveň drtivá většina respondentů (91 %) souhlasí s tím, že nejúspěšnějšími zaměstnanci budou ti, kteří se přizpůsobí měnícímu se pracovnímu prostředí.

Studie poukázala také na trendy a predikce, které se týkají žen pracujících na vyšších pracovních pozicích:

  • 74% respondentů si myslí, že počet žen ve správních radách se do roku 2020 zvýší
  • téměř polovina potvrdila, že jejich společnost plánuje zaměstnat více žen ve vedoucích manažerských pozicích

Výsledky průzkumu se dotýkaly i mnoha dalších témat souvisejících s prací:

  • více než polovina všech respondentů někdy požádala nebo vyjednávala o zvýšení svého platu. Tři ze čtyř, kteří to udělali, svého cíle dosáhli. Zároveň 44 % dotázaných žádalo povýšení, přičemž jej dosáhli až dvě třetiny z nich.
  • více než čtyři z deseti pracujících rodičů (44 % žen a 42 % mužů) by se raději vrátili do práce, než by zůstali doma, přičemž peníze k tomu nejsou hlavním důvodem.
  • pro 72 % respondentů jsou zkušenosti cennější  než vzdělání.
  • nejcennějšími schopnostmi do budoucnosti jsou: multitasking, ovládání více než jednoho jazyka, schopnost práce v týmech a ovládání většiny počítačových aplikací.
  • téměř polovina dotázaných je se současnou prací spokojena. Ti, kdo vyjádřili nespokojenost, uvedli jako hlavní důvody nízký plat      a nedostatek příležitostí k rozvoji.

„V současném rychle se rozvíjejícím podnikatelském prostředí, budou lídři trhu i nadále rozvíjet schopnosti svých lidí prostřednictvím inovativních vzdělávacích programů, které je připraví na výzvy nadcházejícího období,“ řekl Adrian Lajtha, Chief Leadership Officer, Accenture. „Možnost budování kariéry pomáhá zapojit a motivovat zaměstnance, kteří budou na své cestě za osobním růstem udržovat konkurenční výhodu své společnosti.“

Metodologie průzkumu

Průzkum byl realizován v listopadu 2013. Zúčastnilo se ho 4100 odborníků ze středních a velkých společností 32 zemí světa: Anglie, Argentina, Austrálie, Belgie, Brazílie, Čína, Dánsko, Filipíny, Finsko, Francie, Holandsko, Irsko, Indie, Indonésie, Japonsko, Jižní Afrika, Jižní Korea, Kanada, Německo, Norsko, Malajsie, Mexiko, Rakousko, Saudská Arábie, Singapur, Spojené Arabské Emiráty, Španělsko, Švýcarsko, Švédsko, Itálie, Thajsko, USA. Respondenti byli rovnoměrně rozděleni podle pohlaví, věku a pozic, které zastávali ve společnostech.

Celý průzkum včetně infografiky a analýzy regionálních trendů najdete na stránce www.accenture.com/IWD2014

Štítky: , , ,

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru