Prkénko, které může změnit způsob vaření

Moderní technologie se čím dál více dostávají do všeho oblastí našeho života. Jednou budou ovlivňovat všechny naše běžné denní aktivity – třeba i vaření.

Přes 70 vynálezců vzalo letos na jaře rýsovací prkna, zaznamenali své nápady a doufali, že právě jejich návrh může vyřešit každodenní problémy obyčejného člověka a uspět v soutěži#GetItDownOnPaper. Svoje návrhy mohli nápadití vynálezci přihlásit do 27. května, vědci v Sharp laboratořích v Evropě strávili první červnový týden vyhodnocením každé položky.

Po dlouhém rozhodování postoupily do užšího výběru tři nejlepší nápady ze soutěže. Sharp laboratoře nakonec oznámily, že první cenu získal Siobhán Andrews se svým interaktivním prkénkem Chop-Syc.

prkenko-chop-syc

Chop-Syc se ve své podstatě podobá obyčejnému dřevěnému prkénku – sice vypadá atraktivně, ale nic světoborného to není. Jeho jednoduchý vzhled však maskuje ty nejpůsobivější funkce.

concept-chop-syc-prkenko

Prkénko ve skutečnosti vůbec není ze dřeva, ale z tuhého skla odolného proti poškrábání. Dřevěné vzezření sice popírá, že by se mohlo jednat o něco jako tablet, ale přístroj je skutečně schopný se přes Wi-Fi připojit k internetu, vyhledat weby s recepty a poskytnout informace o doporučených výživových dávkách.

„Za prkénkem je v podstatě schovaná obrazovka, která je interaktivní, takže ji můžete používat jako normální prkénko, ale také vás spojuje s různými místy, kde můžete získat zdravé recepty,“ vysvětluje vynálezce Andrews.

Přestože Chop-Syc existuje stále jen na papíře, vítězstvím v soutěži Andrews vyhrál také dvouměsíční placenou stáž v evropských Sharp laboratořích. Porotci byli totiž naprosto přesvědčeni o tom, že prkénko by se mohlo stát hitem a být běžně využíváno.

Ale než se tak stane, existují i způsoby, jak využít jako prkénko i obyčejný tablet. Ve videu níže BodyGuardz ukazuje, že můžete bez obav něco sekat na svém iPadu – pokud budete jako ochranný kryt obrazovky používat UltraTough fólii…

Zdroj: mashable.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru