Přívěsek, který nahradí osobního překladatele

Nemalou pozornost na veletrhu CES, který se odehrává v Las Vegas v americké Nevadě, si právem získalo zařízení zvané iLi. Nenápadný přívěsek, který je pod křídly japonské společnosti Logbar, by měl nahradit osobního překladatele.

Přívěsek o velikosti USB flash disku si pověsíte s řetízkem na krk. Používání je naprosto jednoduché. Po stisknutí velkého tlačítka můžete začat mluvit, přičemž mluvený text se převede do požadovaného jazyka. Následně se přeložený text přehraje člověku, se kterým momentálně mluvíte. Komunikace probíhá oboustranně. Jakmile na vás promluví cizinec, opět přívěsek přeloží mluvenou řeč do vašeho jazyka. Přívěsek je na baterii, jejíž výdržnost se odhaduje na více než týden.

IMG_7912

Osobní překladač

Slovníková databáze překladače pojímá desítky tisíc slov, nicméně prozatím je podporovaná pouze angličtina, čínština a japonština. Tvůrci unikátního osobního překladače slibují v letošním roce rozšíření jazykové nabídky o francouzštinu, korejštinu a thajštinu. Postupně by měly být do malého zařízení zabudované i ostatní světové jazyky, jako je španělština, italština a arabština. Možná se dočkáme také českého jazyka.

Ačkoliv pořizovací cena vychytávky je doposud neznámá, iLi by se mělo dostat na trh během letošního roku.

Zdroj / Foto: Mic, Huffington Post, DailyDot

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru