Dnes vyšlo 1 článků

Tisková zpráva: Přítel či nepřítel – nová bezpečnostní „appka“ pro Facebook

Přítel či nepřítel – nová bezpečnostní „appka“ pro Facebook

Moskva, 20. května 2014

Společnost Kaspersky Lab uvádí novou aplikaci FriendOrFoe (přítel či nepřítel). Je zdarma a uživatelům pomáhá určit, jak „cenní“ jsou jejich přátelé na Facebooku, a dokonce co si o nich myslí jiní. Aplikace ukáže, kdo ze stovek followerů je opravdový fanoušek, kdo nejvíce sdílí a komentuje v okruhu svých přátel, a také upozorní na možné hrozby na sociální síti a jak zabezpečit osobní informace. Facebook byl v první čtvrtině roku 2014 cílem čtyř z pěti phishingových útoků na sociální média.

Pro ty, kdo používají nejrůznější nástroje k analýze svých aktivit, vytvořili v Kaspersky Lab nástroj ke sběru statistik o činnosti na Facebooku. FriendOrFoe zobrazí, kolik videí a fotek uživatel zveřejnil, počet „lajků“ a mnoho dalších. Aplikace je v současnosti dostupná v angličtině, ruštině, němčině, francouzštině, italštině, španělštině, brazilské portugalštině, mexické španělštině, arabštině a japonštině. Kaspersky Lab navíc připravuje i další jazykové verze.

Bezpečnostní rady v aplikaci FriendOrFoe:
• Fotky – aplikace vyzve uživatele ke kontrole fotky, na níž byl „natagován“ – mohlo by jít o kompromitující materiál.
• Check-ins – aplikace kontroluje, zda někdo neprovedl v geolokační službě check-in bez vašeho vědomí a pomůže vyčistit profil od neautorizovaných check-inů.
• Oprávnění aplikací – FriendOrFoe může zkontrolovat všechny aplikace, do níž jste přihlášen a ukázat oprávnění, která jste jim dali.
• Historie vyhledávání – aplikace zobrazí všechny lidi i věci, které jste kdy na Facebooku hledali. Nemůžete sice zabránit Facebooku, aby je ukládal, ale můžete je smazat.

Vývojáři aplikace plánují, že funkce budou rozšiřovat a upravovat na základě zpětné vazby uživatelů.

Štítky: ,

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru