Připravuje BlackBerry smartphone s Androidem a hardwarovou klávesnicí?

Společnost BlackBerry patřila mezi populární výrobce chytrých telefonů s vlastním operačním systémem. Nicméně tento trend je v dnes zcela jiný. BlackBerry má na současném trhu zastoupení kolem 1 %, což mají na svědomí především systémy Android, iOS a Windows Phone. Již mnohokrát se objevily spekulace o tom, že společnost BlackBerry odkoupí větší firma, jako je například Microsoft, Samsung či Xiaomi.

5031719605_5028d3bb23_b

Zabrouzdá BlackBerry ve vodách Androidu?

Od těchto spekulací se již upustilo a objevily se nové, zajímavější informace o tom, že BlackBerry by měl začít používat operační systém Android na svých telefonech. Na trhu by se tak měly objevit telefony s kombinací dotykového displeje a hardwarové klávesnice. Tato zpráva potěšila bezpochyby celou řadu uživatelů Androidu. Nový smartphone s Androidem vystupují pod značkou BlackBerry by se měl na trhu objevit již na podzim tohoto roku. Samozřejmě, nechyběly by patentované funkce z původního operačního systému BlackBerry.

Goole i BlackBerry situaci nekomentují

Obě společnosti – Google a BlackBerry – odmítly tuto situaci komentovat. Musíme si ještě počkat na oficiální informace, jež by měly potvrdit tuto spekulaci. Nový smartphone s hardwarovou klávesnicí a s Androidem? To je sen mnoha fanoušků operačního systému Android.

9193372352_581d38aa3f_k

Smartphone BlackBerry s Androidem – co vy na to?

Zdroj: Reuters

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru