Dnes vyšlo 15 článků

Přínos MBA studia pro manažery? 92% absolventů získá lepší pracovní místo

Přínos MBA studia pro manažery? 92% absolventů získá lepší pracovní místo

Institut CEMI zjišťoval dopady MBA studia v pracovní sféře. MBA titul je považován za kvalifikační standard vrcholových manažerů. Doplní totiž vědomosti, zvýší vaši hodnotu na trhu práce, otevře vám dveře k zajímavějším pracovním nabídkám a přinese vyšší finanční ohodnocení. Dle průzkumu 90% absolventů získalo lepší uplatnění na trhu práce do jednoho roku od získání titulu.

Průzkum provedený institutem CEMI zjišťoval vliv MBA studia na úspěšnost v pracovní sféře. Dle výsledků průzkumu 92% absolventů uvedlo, že se ve firemním žebříčku posunulo minimálně o jednu pozici výše nebo dostalo nabídku jiné pracovní příležitosti. Celých 90% z těchto absolventů do jednoho roku od zakončení studia získalo lepší uplatnění na trhu práce. Více než třetina dotázaných si také finančně polepšila až o 30%.

Infografika_Pruzkum prinosu MBA

MBA studium je výhodné z hlediska návratnosti investic

MBA studium připravuje studenty pro vyšší manažerské pozice a pomáhá jim tak k úspěšné kariéře. Průzkum institutu CEMI poukázal i na skutečnost, že studim MBA je výhodné i z hlediska návratnosti investic. Zhruba 60% absolventů totiž uvedlo, že se jim jejich vložené finanční prostředky vrátily do dvou let po ukončení studia, 40% z nich dokonce do jednoho roku.

„Každý z dotázaných uvedl alespoň jeden benefit, který mu MBA studium přineslo. Jsme rádi, že studenti neoceňují jen získání samotného titulu MBA, ale i další výhody uplatnitelné v profesním životě,“ říká ředitel institutu CEMI Mgr. Štěpán Mika.

Studium MBA otevírá absolventům dveře k zajímavějším pracovním nabídkám, doplňuje jejich vědomosti a zvýší jejich hodnotu na trhu práce. Studium také dodává odvahu k založení vlastního podnikání. Téměř třetina dotázaných se totiž rozhodla založit si vlastní firmu.

 

zdroj: Průzkum institutu CEMI, foto: freedigitalphotos.com

 

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru