Příchod smartphonů s Firefox OS

Příchod smartphonů s Firefox OS

Mozilla letos oznámila, že první smartphony, které budou používat její operační systém Firefox OS, se budou v některých částech světa prodávat koncem tohoto léta. Dnes ale odhalila další konkrétní informace.

Kde to bude?

První zařízení s Firefox OS zahájí svůj prodej letos v červnu ve Venezuele a Brazílii, v Evropě pak ve Španělsku, Portugalsku a Polsku. Země určitě nejsou vybrány náhodně, firma má jistě dobře spočítáno, kde by se jejich operační systém mohl nejlépe prodávat. Do konce roku 2013 by se pak měl objevit v dalších 11 zemích.

Smartphony s Firefox OS

Smartphony s Firefox OS

USA v zapomnění?

Možná se vám může zdát zvláštní, že USA si bude muset na uvedení těchto smartphonů počkat až do roku 2014. Proč se firma rozhodla zahájit prodeje na menších trzích? Smartphony s Firefox OS budou chytré telefony s jednoduchým operačním systémem a od toho se také bude odvíjet jejich cena, u které se nepředpokládá, že by byla příliš vysoká. Firefox OS tak bude cílit spíše na uživatele, kteří chtějí vlastnit chytré zařízení, ale nejsou příliš nároční.

Kdo se pustí do výroby?

Nabídnout smartphony založené na Firefox OS se chystají LG, ZTE a Huawei. Všechny z nich budou mít uvnitř procesor Snapdragon Qualcomm. Bude se jednat o přístroje na spodní cenové hranici v kategorii podobných telefonů.

Zdroj: alghingsd.com

Obrázek: neowin.net

Komentáře

Nahoru