Přichází revoluce ve způsobu nabíjení mobilních telefonů

Přichází revoluce ve způsobu nabíjení mobilních telefonů

Přesun ze stárnoucího portu USB na novější USB-C trvá již nějakou dobu, ale až nyní dosahuje kýžených výsledků. Může za to změna designu, kterou port v nedávné době prodělal. Ta vede k protlačení USB-C nabíjení k těm nejnovějším zařízením.

Proč přechod k USB-C?

Největší výhodou tohoto portu je možnost dvojitého nabíjení. Můžete tak zároveň nabíjet svůj chytrý telefon i laptop. Tím pádem už nebudete potřebovat desítky nabíječek pro každé vaše zařízení zvlášť. Bude vám stačit jedno univerzální USB-C, pomocí kterého doplníte baterie u všech. A nejen to, port může být využíván i k přenosu dat, výkonu i videa mezi všemi možnými zařízeními. Propojit tak můžete Mac s klasickými Windows počítači nebo iOS telefon s Androidem.

Další velká výhoda

Další nespornou výhodou je možnost nabíjení méně výkonného zařízení přes to výkonnější. Typicky se tak smartphone bude nabíjet přes váš laptop. Tato vychytávka vám jistě vytrhne trn z paty, pokud se výdrž baterie blíží k nule a vy stále zoufale hledáte jakoukoli zásuvku. Nyní se tím však nebudete muset obtěžovat. Stačí, když pomocí USB-C propojíte telefon s laptopem a baterie vašeho chytrého telefonu se samozřejmě začne nabíjet.

Lifepowr Car Charge-a-lot 60W charger

Jak již název napovídá, je tato nabíječka určena primárně do auta, kde ji zastrčíte do zástrčky zapalovače a ihned budete moci nabíjet svá elektronická zařízení. Na tom by nebylo nic neobvyklého, avšak tento přístroj umožňuje nabíjení mnohonásobně rychleji než stárnoucí porty USB. Zároveň můžete nabíjet například chytrý telefon a tablet bez jakékoli ztráty rychlosti. To by s předešlou technologií nebylo možné.

20181203-usb-c-power-04

Sanho HyperJuice 100W USB-C battery pack

Tato powerbanka s obrovskou kapacitou 27 tisíc mAh stačí k nabití patnáctipalcového Mac notebooku. A to velmi rychle díky 100W portu, ten však není jediný. Nabíjecí zařízení obsahuje ještě další dva méně výkonné výstupy, takže budete moci nabíjet několik zařízení zároveň. Díky indikátorům v podobě led diod budete mít neustále přehled o stavu nabití powerbanky. Jistě vás potěší také její cena, která se v současné době pohybuje na velmi přijatelných hodnotách, když uvážíme, co za tu hodnotu získáte.

20181218-usb-c-power-09

Lifepowr Sun20C solar panel

Nabíječka, která je přímo stvořená pro milovníky přírody, kteří chtějí mít ovšem telefon neustále nabitý. Jedná se o přenosné solární panely využívající sluneční záření k nabíjení vašeho mobilního zařízení. Jejich používáním tak budete šetřit přírodu, a ještě budete mít možnost opálit se. Plné nabití jakéhokoli zařízení však zabere vcelku hodně času.

20181206-usb-c-power-07

Například 10 procent baterie mobilního telefonu Apple se bude nabíjet okolo 40 minut. Nejedná se tak zrovna o ten nejrychlejší způsob získání energie, na druhou stranu je to však jeden z nejpřívětivějších způsobů nabíjení s ohledem na životní prostředí. Samozřejmostí je přítomnost více portů pro nabíjení více zařízení zároveň, ovšem tuto alternativu doporučujeme zvážit vzhledem k malému výkonu slunečních paprsků.

Zapomeňte na množství kabelů, teď už vám vystačí jedno zařízení!

Zdroj text, foto: https://www.cnet.com/news/usb-c-begins-golden-age-of-charging-accessories-for-laptops-phones/

 

Štítky: , ,

Komentáře

Nahoru