Přichází další aplikace založená na smajlících

Přichází další aplikace založená na smajlících

Nedávno jsme psali o Emojli – aplikaci, kde komunikujete s přáteli jenom pomocí smajlíků. A teď přichází něco podobného. Jmenuje se to Steven (ano, jako to klučičí jméno) a nabízí vám to způsob, jak sdílet své aktivity a umístění prostřednictvím fotek a samozřejmě smajlíků.

No dobře, proč ne?

Aplikace Steven možná není zase až tak triviální, jak se na první pohled zdá. Zaznamenává vaše každodenní činnosti a aktivitu. Tím buduje docela obsáhlou databázi informací, která by se v budoucnu dala využít. Ne, nemyslete jen na to, že by vám ji třeba někdo mohl ukrást. Šlo by ji využít i pro osobní účely. Mohli byste třeba zkontrolovat, jestli jste chodili do posilovny tak často, jak jste si předsevzali. Nebo se podívat, jakou část svého života jste strávili v kanceláři. A tak dále.

screen1

Ale aplikace má také další zajímavý prvek – něco, co tvůrce popisuje jako jakési „povědomí o okolí“. Prostě budete mít přehled o tom, co dělají vaši přátelé, i když to nepublikují na Facebooku nebo se nechlubí na jiných aplikacích.

Jak to funguje?

Pokud chcete aplikaci používat, stačí si ji stáhnout na AppStore, spustit a nechat ji běžet. Steven sleduje, kde jste a zaznamenává to. Pokud nakupujete, možná zaznamená smajlíka ve tvaru kreditní karty. Jste v kavárně? Zaznamenán bude šálek kávy. V práci? Může se tam objevit malý počítač. Doma? Smajlík domečku.

Aplikace se časem podle polohy naučí, kde jste doma a kde pracujete. Když si nebude jistá, zeptá se vás.

vitej-doma

Vítej doma

Mluvili jsme i o fotografiích, a tak je třeba dodat, že samozřejmě můžete nahrávat fotky. Také můžete procházet fotky a smajlíky svých přátel a reagovat na ně tím, že jim pošlete smajlíka.

A to jméno?

Aplikace Steven je mimochodem pojmenována po kočce, která patří přítelkyni jednoho z vývojářů. Ano, prvně to měla být jen legrace a týmu se to líbilo. Ale pak už to tak zůstalo. Jména aplikací jsou prý totiž dost nudná, a tak se týmu zdá v pořádku dát svému výtvoru osobnost kočky.

Zdroj: TechCrunch

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru