Dnes vyšlo 15 článků

Příběh s fotkami ruského vojáka na Ukrajině má pokračování

Určitě si ještě vzpomínáte na příběh Alexadra Sotkina. Bylo to nedávno, co tento ruský voják publikoval na Instagramu selfies, které dokázaly, že Rusko má své vojáky na Ukrajině. Teď Sotkin na sociálních sítích žádá o peníze.

Dvanáctého srpna Sotkin na Twitteru napsal, že popularita, jaké se mu dostalo díky jeho selfies fotkám, mu způsobila mnoho problémů, a tak teď potřebuje finanční výpomoc. Stejně tak na Instagramu publikoval fotku, na které je číslo jeho účtu.

sotkin-money

Sotkin žádá o finanční pomoc

Sotkin na svůj Instagram přitáhl pozornost celého světa, když na něm zveřejnil fotky, které označil i místně. Bylo tam prostě veřejně k zjištění, že fotky byly pořízeny na Ukrajině. Nicméně existují názory, že tomu tak vůbec být nemusí, protože mapovací schopnosti Instagramu mohou být trochu zkreslené. Navíc se v době focení pohyboval ve vozidle, takže i to mohlo mít vliv na špatnou lokalizaci. Třeba byl prostě kousek vedle. Místo, kde měly být fotografie pořízeny, totiž bylo blízko hranic.

Mohl mít špatný signál, ale třeba si jen chtěl udělat legraci z celého světa

Fotky byly údajně pořízeny uvnitř ruského obrněného vozidla BTR-90, které by částečně nebo úplně mohlo blokovat GPS signál. Pokud chcete určit přesnou polohu pomocí GPS, potřebujete signály z nejméně čtyř satelitů. Totéž platí i pro GLONASS, ruský satelitní systém, který je ale používán především v severnějších částech země. Mnoho telefonů v Rusku používá kombinaci GLONASS a GPS, protože tahle kombinace je schopná podat relativně přesné informace i mezi vysokými budovami.

inside-tank

Tady byly pořízeny Sotkinovy fotografie

Kromě toho Instagram nabízí možnost zadat své umístění ručně. Takže je otázkou, zda třeba Sotkin jen nechtěl vytrollit celý svět.

Fotky měly jasné důsledky

Bez ohledu na to, kde vlastně Sotkin byl, musel si vyslechnout spoustu posměšných a urážlivých komentářů od mezinárodních médií. A zdá se, že přílišná pozornost mu přinesla i potíže s nadřízenými.

V dnes už odstraněném účtu na Vkontakte Sotkin 28. července napsal, že „nemůže napsat, jak to celé bylo“. Jeho účet na Vkontakte je stále aktivní, ale už od té doby nepřidal žádný nový příspěvek.

ne-mogu-napicat-v-ctatuce-no-komu-interecno-kaku-menja-obctajat-dela-tut

Sotkin nemůže vysvětlit, jak to přesně bylo

Až tento týden začal na Instagramu a Twitteru žádat o peníze. A na poslední fotografii to vypadá, že už nenosí odznak seržanta.

Zdroj: Arstechnica

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru