Dnes vyšlo 15 článků

Příběh Grega Isenberga a jeho lásce k lifehackingu

Lifehackováním jsem doslova posedlý. Lifehack dokáže zlepšit den a současně prodat firmu. Některé z lifehacků si zapisuji do iOS aplikace Notes. V následujících řádcích se podělím o posledních 10 lifehacků, jež jsem se naučil.

Lifehack:„Jakýkoliv trik, zjednodušení, schopnost či novátorská metoda, která v jakýchkoliv aspektech života zvýší produktivitu a efektivitu.“

lifehack

“Lifehackování je můj život.”

1. Do letadla ve formálním oblečení

Plánujete-li cestu letadlem, oblečte se formálně. Pokud si požádáte o první třídu, díky svému výzoru vám může letuška toto přání splnit. Sedět v letadle v saku? Ano, je to nepohodlné. Pokud se dostanete do první třídy, dostane se vám maximálního komfortu i v obleku.

plane

Na palubě letadla v saku.

2. Na obchodní schůzku s malým dárkem

Jestliže vás čeká byznys střetnutí, vezměte s sebou menší dárek. Tento zvyk mají především Japonci, s nimiž jsem přišel do kontaktu. Pro Japonce je neobyčejné přijít na obchodní schůzku s prázdnými rukami. Pokud přinesete nějaký dárek, byť pouze malý a nepatrný, bude se na vás druhá strana dívat jinak a zapamatuje si vás. Doporučuji se podívat na Canopy, kde je inspirace na taková dárky více než dost.

malý dárek

Malým dárkem nikdo nepohrdne.

3. Více poslouchejte

Umění naslouchat je skutečně umění. Pokud se naučíte poslouchat a naslouchat, můžete získat spoustu cenných informací od ostatních lidí. Díky tomu se naučíte lépe a obezřetněji vyjednávat. S odpovědí nikdy nespěchejte.

poslouchat

Naučte se poslouchat a naslouchat.

4. Dinner párty

Zorganizujte skvělou dinner párty, na kterou pozvete nejen své přátele, ale také osoby, které toužíte lépe poznat. Čím více lidí, tím více možností. Je dobré takovou akci zorganizovat v několika větších městech, čímž si zároveň zajistíte dobré vztahy ve městech.

2470519000_92d8735df4_b

Uspořádejte dinner párty ve velkém městě.

5. Seznam lidí, na nichž vám záleží

Vypracujte si seznam deseti lidí, na kterých vám záleží, ale nejste s nimi v kontaktu. Právě tito lidé za vámi budou stát v jakékoliv chvíli. Na seznamu se mohou objevit kamarádi ze střední školy, babička, ale také kolega z bývalého zaměstnání. V telefonním seznamu si tyto osoby vložte do kategorie „Oblíbené“. Pokud se chystáte na schůzku vzdálenou 15 minut od firmy, nejezděte autem. Jděte pěšky a zavolejte během toho někomu ze seznamu.

seznam lidí

Udělejte si seznam lidí, na kterých vám záleží.

6. Mobil stranou

Pokud jste na schůzce, na večeři se svými přáteli, nebo na víně, zvolte v mobilním telefonu „mód v letadle“.

6860876699_4199720b71_b

Takhle ne! Na osobním setkání mobil stranou!

7. Walk and talk meeting

Walk and talk meetingy jsou skutečně k nezaplacení. Člověk je při chůzi mnohem kreativnější. Pokud budete preferovat taková setkání, nejenže budete mít lepší nápady, ale zároveň povedete otevřenější rozhovor. A co víc? Zhubnete.

Walk and Talk meetingy

Walk and Talk meetingy

8. Schůzka maximálně na 30 minut

Obchodní setkání a schůzky by neměly trvat déle než 30 minut. Zapomeňte na dlouhá hodinová střetnutí. Čím méně času, tím více důležitých věcí druhé straně prozradíte a naopak. Hodinovou schůzku si naplánujte pouze v případě, že chcete druhou stranu lépe poznat.

8578566318_0d6c0dbab6_o

30 minut a dost!

9. Objednejte lidem drink

Než si objednáte váš oblíbený nápoj, nejprve objednejte člověku, který s vámi sedí u stolu. Určitě to druhá strana ocení.

14422354885_a23c9083dd_h

Objednejte drink druhým, potom sobě.

10. Life is a hack!

Věci, které jsem zde uvedl, byste měli brát s odstupem. Mně fungují, ale vám nemusí. To je krása života.

9464930917_f0333ab317_k

Life is a hack!

Zdroj: Medium

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru