Při prezentaci nových mobilních zařízení klesla hodnota akcií Apple

Společnost Apple představila nový iPad Mini a další mobilní zařízení, ale akcie se obchodovaly za hodnoty až o 2,9 % nižší. Reakce investorů tak vyjadřuje patrně obavu z možného přecenění příjmů Apple z těchto nových výrobků.

Společnost Apple představila iPad Mini s diagonálou 7,9 palce, což je téměř o dva place méně, než u jiných tabletů společnosti. Zároveň oznámila nové pokolení iPadu s rychlým procesorem, konektorem Lightning a podporou mobilních sítí LTE.

iPad Mini

Na začátku prezentace se akcie Apple pohybovaly mezi 622 a 633 dolary. Dvacet minut před koncem prezentace se snížily na 615,91 dolaru, což bylo méně než předchozí den. Nakonec ukončily obchodování v hodnotě téměř 626 dolarů za akcii. Podle analytiků je hodnota společnosti téměř 580 milirad dolarů a v průběhu roku se očekává, že hodnota akcií bude kolem 788 dolarů.

Příčinou poklesu akcií může být vyšší cena iPadu Mini, než se očekávalo. Nový iPad Mini bude dán do prodeje 2.listopadu v USA a dalších zemích za cenu 329 dolarů za model s 16GB pamětí a Wi-Fi připojením. Problém iPadu Mini je v tom, že podobná zařízení Google Nexus nebo Amazon Kindle Fire se prodávají za cenu 200 dolarů.

Kromě iPadu Mini společnost Apple představila také nové stolní počítače Mac Mini a notebook Macbook Pro s 13 palcovým Retina displejem a vysokým rozlišením.

Zdroj: WebPro News

Komentáře

Nahoru