Dnes vyšlo 15 článků

Při online podvodu nedostane téměř polovina Evropanů své peníze zpět

Při online podvodu nedostane téměř polovina Evropanů své peníze zpět

Z výzkumu, ve kterém bylo dotázáno na problematiku odcizení peněz online více než 11 tisíc uživatelů z 23 zemí vyplývá, že takto odcizené peníze se jen velmi těžko vracejí. Téměř polovina respondentů totiž nezískala své peníze zpět. Dle statistik dopadla nejhůře Česká republika, kde peníze nebyly vráceny zhruba 69% dotázaných.

Pokud jsou vám zcizeny finance online, je velice pravděpodobné, že je už neuvidíte, nebo získáte zpět pouze jejich část. V České republice nebyly peníze vráceny 69 procentům dotazovaných. Česká republika tak v průzkumu dopadla nejhůře.

Lidé si často hrozbu neuvědomují

Ačkoliv finanční instituce slibují náhradu škod, velice často se stává, že zákazníci dostanou zpět pouze část svých peněz nebo dokonce nedostanou zpět vůbec nic. Hrozba odcizení peněz prostřednictvím internetu je velmi vysoká, ale lidé jsou k ní strále lhostejní. 16% z dotázaných uvedlo, že finanční podvody na internetu jsou ojedinělé a nepředpokládají, že by se mohli do takové situace dostat. Jen 22% respondentů se skutečně obává kyberútoku na jejich účty.

zdroj: itnews.sk  obrazek: freedigitalphotos.net

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru