Dnes vyšlo 15 článků

Prey Anti Theft – aplikace, která najde odcizený telefon, iPad nebo notebook

Prey Anti Theft – aplikace, která najde odcizený telefon, iPad nebo notebook

Aplikací, které jsou určené k hledání ztraceného či odcizeného telefonu je v Google Play k dispozici spousta. Prey Anti Theft však přináší oproti ostatním hned několik výhod. Nejen že je zcela zdarma, ale navíc je také nabízen jako open source. Touto aplikací je možné chránit až tři zařízení najednou.

Prey Anti Theft je jednou z nejlepších aplikací, která chrání váš telefon, tablet nebo notebook před krádeží. Tímto softwarem je možné chránit až tři zařízení najednou a je nabízen zcela zdarma.

Pozitiva Prey Anti Theft

  • Bezproblémové a velmi příjemné rozhraní
  • Snadný postup nastavení
  •  Reporty generované v předem stanovených intervalech
  • Snadné použití
  • Sada funkcí pro sledování polohy a zasílání upozornění
  • Aplikace má spoustu výhod, ale nutno zmínit, že v bezplatné verzi musí uživatelé počítat s omezenějšími funkcemi.

Prey-Anti-theft-iPhone-App

Instalace a nastavení Prey Anti Theft

Stáhněte si aplikaci z Google Play. Vytvořte si účet v rámci softwaru, který umožňuje vlastní instalaci a nastavení. Jeden účet lze použít pro více zařízení (ve verzi zdarma pro tři). K přihlášení vám pak postačí email a heslo. Následuje samotná aktivace aplikace.

Sign-up-with-Prey-iPhone-App

Aplikace je k dispozici ve 13 jazycích, čeština zatím není podporována. V rámci nastavení je možné vybírat hned z několika položek. Aplikace umožňuje například nastavení zasílání informací o stavu aplikace nebo povolení lokalizace pomocí SMS, správu účtu dovolující změnit heslo, odpojit telefon od účtu nebo si prohlédnout poslední reporty, možnost povolit při aktivaci Prey zapnutí Wifi a dat a další.

A co dělat při ztrátě telefonu?

Při pohřešování svého zařízení se jednoduše přihlásíte ke svému Prey účtu. Po přihlášení uvidíte seznam zařízení, pro která máte tuto aplikaci aktivovanou. Po kliknutí na vybrané zařízení budou v levém sloupci zobrazeny informace, které k němu patří.  Budeme pokračovat do hlavní sekce – „main“. Zde můžeme nastavit stav telefonu, a to buď „OK“ nebo „missing“ – tedy zařízení postrádáme. Přepnutím do tohoto režimu máme možnost získat informace o zařízení (poloha, podrobné informace o síti, fotografie z předního fotoaparátu atd.). Dále je v tomto režimu možné provést akce jako je spuštění zvukového alarmu, uzamčení zařízení atd.

zdroj/foto: igeeksblog.com, play.google.com

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru