Tisková zpráva: Prestižní Red Dot Design Award ozdobí zařízení Konica Minolta

  • Multifunkční přístroje Konica Minolta ponesou mezinárodně uznávanou značku kvality a designu
  • Vítězství potvrzuje nejen profesionální provedení a vzhled, ale i vynikající funkčnost zařízení

Praha, 21. července 2014 – Celkem sedm zařízení Konica Minolta ze série C554e a C3850 obdrželo Red Dot Design Award 2014, významné mezinárodní ocenění za užitý design. Prestižní soutěž posuzuje produkty nejen z hlediska vzhledu, ale také podle stupně inovace, funkčnosti, kvality zpracování, ergonomie a vlivu na životní prostředí. Konkrétně bylo oceněno pět multifunkčních přístrojů formátu A3 a dva modely formátu A4. Zařízení Konica Minolta tím potvrdila svoji dominanci na trhu.

„Ziskem známky Red Dot navazujeme na loňské vítězství v soutěži iF Product Design, která hodnotí obdobné parametry. Tato nezávislá ocenění jsou pro nás důležitou zpětnou vazbou, která potvrzuje kvalitu a atraktivitu našich produktů,“ řekl Tomáš Bednář, generální ředitel Konica Minolta Business Solutions Czech a dodal: „Pro naše zákazníky jde o nezávislé potvrzení, že si kupují jak funkční, tak designový výrobek prvotřídní kvality.“

Pro všechna oceněná zařízení je charakteristická jejich šetrnost k životnímu prostředí. Řada C554e disponuje například funkcí automatického přizpůsobení režimu spánku a umožňuje skenovat dokumenty i bez zahřívání tiskové mechaniky. Obě série navíc využívají speciální polymerizovaný toner Simitri HD s příměsí biomasy, který pro tisk nevyžaduje tak vysoké teploty jako běžné tonery. To vše vede k výraznému snížení spotřeby energie a poklesu provozních nákladů zákazníků Konica Minolta.

Ocenění Red Dot uděluje již od roku 1955 designové centrum Design Zentrum Nordrhein Westfalen v německém Essenu. Za více než půl století fungování soutěže si známka Red Dot vydobyla pozici jedné z nejprestižnějších světových cen za kvalitu a design. V rámci 72 kategorií hodnotí každoročně odborná porota tisíce přihlášených výrobků prakticky ze všech zemí světa.

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru