Přestaňte si fotit jídla na Instagram, máte je jíst, říkají majitelé restaurací

Šéfkuchaři a majitelé restaurací rozjíždějí kampaň, ve který chtějí ukončit kulturu “foodporn”, zakázat mobilní telefony a následné focení jídla v jejich restauracích. Jídlo se má jíst a ne fotit. Ale je to vlastně reklama zadarmo, když jste s jídlem spokojeni, vyfotíte si ho, přidáte polohu, kde jste a krásná reklama je na světě.

9515016

Tím, že si vyfotíte jídlo můžete vzdát pochvalu panu šéfkuchaří, ale někteří to mohou brát jako urážku. V této době skupinka předních restauratérů chystá kampaň, kde chtějí ukončit kulturu “foodporn” a aby byly zakázány mobilní telefony v jejich restauracích.

Nepřijdou tímhle o byznys? Však každý člověk v dnešní době neříkám, že si fotí jídlo, ale používá telefon. A nějaký manažer určitě za jeden večer při jídle dva, tři hovory mít bude.

“Dříve jste si fotili babičku, dědečka, rodinu a teď si fotíte jídlo,” říká Alexandre Gauthier, kuchař na Grenouillere v La Madelanie-sous-Montreuil, jež leží 40 km od Calais ve Francii. A naším cílem, je nyní vytvořit zvláštní příležitost a zážitek pro naše klienty a to takový, že si budou muset vypnout svůj mobilní telefon. A užijí si ničím nerušící gastronomický zážitek. Na zákaz fotoaparátů Gauthier poukázal jednoduše, na jejich menu dal značku přeškrtnutého fotoaparátu.

 “Pokud si lidé vyfotí naše jídlo, tak ostatní zákazníci přichází o naše překvapení, které pro ně připravíme” řekl a dodal Gauthier, že jeho ukázkové jídlo – kuřecí vejce naložené s lanýži, se nyní běžně zobrazovalo na sociálních sítích.

David Toutain si otevřel stejnojmennou restauraci v centru Paříže a říká “Musíme jít s dobou, sociální sítě mi pomohly na začátku své kariéry a stále mi pomáhají, je to parádní reklama.”

Buď přijdete o tajemství a překvapení restaurace, které vám připraví a nebo máte parádní reklamu zcela zadarmo. Každý je strůjcem svého…byznysu.

zdroj: theprovince.com

Komentáře

Nahoru