Pressy – všemocné tlačítko pro Androidy

Pressy – všemocné tlačítko pro Androidy

Říká se, že Android telefony mají obrovské množství nastavení, obrovské množství aplikací – jednoduše si je můžete přizpůsobit úplně podle svého gusta. Také se ale říká, že obsahují až moc velké a matoucí množství možností. Pressy chce vašemu telefonu opět přinést jednoduchost. S tímto jednoduchým a intuitivním fyzickým tlačítkem můžete provádět své oblíbené a nejčastější akce, které s telefonem děláte.

Dotykové displeje jsou úžasné, ale pokud chcete například jen zapnout baterku, pořídit rychlou fotografii nebo poslat svou polohu, mohou tyto jednoduché úkony trvat poněkud zbytečně dlouho.

press

Pokud nemáte Pressy, musíte zapnout baterku asi tímto zdlouhavým postupem:

Zapnout obrazovku -> odemknout mobil -> ukončit aktuální běžící aplikace -> vyhledat aplikaci, kterou chcete použít -> spustit ji -> a nakonec provést požadovanou akci.

Tento „jednoduchý“ proces vyžaduje 5 – 7 různých akcí a trvá déle než 8 sekund. Nevěříte? Zkuste to. Navíc je během celého toho procesu třeba sledovat displej.

A co když chcete provést tuto akci rychleji a bez nutnosti sledování zařízení? Tak právě proto je tu Pressy. A právě proto jeho tvůrci doufají, že se uplatí. Pressy vám umožní provést jakoukoliv akci na vašem smartphonu pomocí intuitivního stisknutí tlačítka, což uspoří váš čas i úsilí.

pressyIsHere

Pressy je malé hardwarové tlačítko, které se připojuje k telefonu pomocí konektoru pro sluchátka. Připojené tlačítko vám přes aplikaci umožní snadno ho nastavit a přizpůsobit ke svým oblíbeným každodenním činnostem. Pressy je dodáváno se třemi přednastavenými akcemi, ale jakmile se s ním trochu seznámíte, můžete pomocí něj vyvolat desítky různých akcí.

pressymm

A vrtá vám hlavou, jak můžete pomocí tlačítka vyvolat několik odlišných funkcí? Ve výchozím nastavení je to například takto:

 • Jedno krátké kliknutí pro zapnutí baterky.
 • Jedno dlouhé kliknutí pro přepnutí telefonu do a z tichého režimu.
 • Dvojité kliknutí na zachycení fotografie.

Jako akci můžete nastavit cokoliv, co váš telefon umí. Nejčastěji se vám může hodit například:

 • pořídit okamžitou fotografii
 • spustit nahrávání zvuku
 • změnit nastavení telefonu
 • zapnout baterku
 • přihlásit se na sociální sítě
 • volat
 • odeslat aktuální polohu
 • přepínat wifi nebo bluetooth
 • okamžitě ukončit všechny běžící aplikace

Jak přidat další akci

setAnActionPressy

Jak to funguje?

Jakmile spustíte aplikaci Pressy, aktivuje se služba na pozadí. Tato služba sleduje jack na sluchátka, do nějž je zapojen Pressy. Aplikace se aktivuje pouze tehdy, když klepnete na Pressy, proto tolik neubírá šťávu vaší baterii. Aplikace rozpozná daný vstup a vyvolá požadovanou akci. Funguje na všech zařízeních Android verze 2.3 a vyšší. A když ho pak náhodou nepotřebujete nebo potřebujete do konektoru dát sluchátka, jednoduše ho zastrčíte do klíčenky a můžete nosit všude s sebou.

howDoesItWork

Výroba

Bylo vyrobeno mnoho pracovních modelů a prototypů. Všechny byly vyrobeny pomocí 3D tisku a CNC a ručně smontovány. V současné době jsou již kontaktováni dodavatelé a výrobce. Tým Pressy aktuálně sbírá finanční prostředky na Kickstarteru a nutno podotknout, že si nevede vůbec špatně. Dokonce naopak. O vynález je zřejmě velký zájem. Jak se líbí vám?

pressyPrototypes

Jak to funguje v praxi

Zdroje: Kickstarter, The Next Web 

Komentáře

Nahoru