Dnes vyšlo 1 článků

Přes tisíc korun ušetříte při výměně vadné baterie v iPhonu

Jste hrdým majitelem staršího iPhonu a zdá se vám, že už je až podezřele pomalý? Pak nejste sami, s podobným problémem se nyní potýká mnoho zákazníků Applu. Ve většině případů je na vině baterie. Vzhledem k tomu, že se problémy se zpomalováním telefonů dostaly do povědomí veřejnosti, společnost Apple se za vzniklé problémy omluvila a nabídla konstruktivní řešení.

iPhone

Podle výrobce je problém v aktualizaci softwaru, který má prodloužit životnost baterie v iPhonech 6, 6 Plus, 6S, 6s Plus, SE, 7 a iPhonech 7 Plus. Důvodem aktualizace je snaha stabilizovat systém, zabránit jeho neočekávanému vypnutí při nedostatečnému množství energie pro permanentní provoz a ochránit telefon. Vedlejším efektem úpravy operačního systému ale může být zároveň delší doba načítání aplikací, celkové zpomalení procesoru a tím pádem i funkcí mobilu.

Pokud máte pocit, že je váš iPhone příliš pomalý, nemusíte to proto hned řešit nákupem nového telefonu. Společnost Apple nabízí levnější způsob, jak situaci napravit, a to výměnu baterie. V případě, že je váš telefon již po záruce, můžete si koupit novou baterku za sníženou cenu 29 dolarů, což je v přepočtu asi 620 korun. Původní cena nové baterie byla o celých 50 dolarů vyšší.

Baterii se sníženou cenou chtěla společnost původně prodávat od konce ledna 2018 do prosince téhož roku. Později Apple ale informoval o možnosti výměny baterie už nyní. Jestli nechcete s novou baterií otálet, navštivte specializovanou prodejnu, kde vám poradí, jak postupovat. Podle mluvčí společnosti Trudy Mullerové však mohou být první dodávky baterií omezené.

Od začátku roku by měla být k dispozici také nová aktualizace softwaru, která uživatelům umožní zjistit, zda baterie ovlivňuje výkon telefonu a v jakém je stavu.

Zdroj text/video: USA Today, zdroj foto: Apple

Svůj život momentálně dělí mezi studium médií a andragogiky, drobnější copywriterské projekty a stáže. Po gymnáziu vedly její kroky na univerzitu, do regionální redakce novin a reklamní agentury, kde postupně získala cenné zkušenosti z oblasti žurnalistiky a reklamy, kterých si dodnes velmi váží. Ve volném čase se věnuje koordinaci festivalů po stránce PR. Skutečný odpočinek jí přináší vyčerpávající sport, dobrá kniha nebo kvalitní film.

Komentáře

Nahoru