Přes aplikaci Facebook Messenger můžete posílat peníze

Prostřednictvím nového bota v mobilní aplikace Facebook Messenger mohou uživatelé ze Spojených států, Kanady, Austrálie a Evropy posílat peníze. Hlavní výhodou je, že transakce mohou být mezinárodní, tedy různě mezi uživateli z výše uvedených zemí.

Facebook Messenger se spojil s aplikací zvanou TransferWise, přes kterou bot dokončí převody peněz a provede uživatele celým procesem.

messenger bot

Zdroj: Mashable

Uživatelé přes samotnou aplikaci TransferWise měsíčně odesílají a přijímají téměř 1 miliardu dolarů. Aplikace si za převody neúčtuje takové poplatky jako banky, ani nemá skryté směnné kurzy. TransferWise používá aktuální kurz a umožňuje uživatelům posílat peníze v různých měnách ze Severní Ameriky do Evropy a naopak. Výběr měn bude však na Messengeru omezenější.

Dále bude bot informovat uživatele o změnách směnných kurzů a bude jim zasílat upozornění, kdy je ideální doba pro směnění peněz.

Facebook umožňoval už posílání peněz prostřednictvím své chatovací aplikace, ale pouze na domácím trhu. S novým botem budou mezinárodní peněžní převody jednodušší.

„Naším posláním je přinést rychlejší, levnější a pohodlnější mezinárodní peněžní převody všem na světě. Vytvoření TransferWise bota pro Messenger byl v tomto směru obrovský krok,“ řekl Scott Miller, vedoucí firmy TransferWise.

Zatím je funkce dostupná pro Spojené státy, Kanadu, Austrálii a některé země Evropy. Ale brzy se snad dočkáme i v České republice a na Slovensku.

Zdroj: Mashable

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru