Přepravní společnost GLS plánuje v České republice nasadit desítky elektromobilů

Už v první polovině roku by měla přepravní společnost GLS rozvážet balíky elektromobilem, přičemž do dvou let by měly její vozový park tvořit desítky dodávek na elektřinu. Tímto krokem celoevropský přepravce GLS pokračuje v rámci programu ThinkGreen v budování ekologicky šetrného přepravního systému.

Už tento týden proběhlo testování doručování balíků elektromobilem Nissan eNV 200 Maxi, během čehož se neobjevily žádné větší problémy. Tímto krokem by se měla zlepšit také situace ve velkých městech, které se potýkají s problémy se smogem.

cof

Ve středu 15. února 2017 se v jihlavské centrále balíkového přepravce GLS sjeli zástupci jednotlivých dep. Samozřejmě nechyběli ani zástupci z Ostravy a Prahy, tedy z metropolí nejvíce sužovaných smogem.

Výše uvedené vozidlo má úložný prostor 8 metrů krychlových. V tomto ekologicky šetrném voze se snadno převeze 45 těžkých balíků. V březnu by měla přepravní firma testovat plnohodnotnou dodávku s větším úložným prostorem a větší dojezdovou vzdáleností.

„Elektromobil jsme testovali v nejnáročnějším období. Na Vysočině bylo ráno mínus 12 stupňů a o elektromobilech je známo, že jim větší mrazy nedělají dobře. Mohli jsme tedy vidět, jaké jsou limity současně nabízené techniky. Testování pro nás bylo přínosné a dodavatel si odnesl mnoho technických postřehů ke specifickým požadavkům balíkové přepravy. Je to první krok do nové epochy a jsme rádi, že našim zákazníkům budou zásilky rozváže stále ve větší míře vozidla, která neprodukují žádné škodlivé emise,“ řekl Pavel Včela, ředitel GLS Česká republika.

Zdroj: Tisková zpráva

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru