Přenosný displej co se otevře jako deštník

Mít druhý displej k laptopu či telefonu si asi někdy přál mít každý. Ale nosit při sobě záložní monitor není dost dobře možné, ono dilema vzít si s sebou 10palcový tablet je kolikrát potíž.

Přenosné monitory jsou jedna možnost. Na Kickstarteru se však objevilo další řešení – rozbalovací displej. Zařízení, o němž si jeden nemůže být úplně jistý, jestli je skvělé či strašlivé.

Funguje podobně jako deštník, rozbalí se v případě potřeby. Jeho název SPUD (Spontaneous Pop-Up Display), se dá volně přeložit jako spontánní vyskakující displej, a když je složený, připomíná nafukovací matraci. V otevřeném stavu pak tvoří 24palcový monitor. Ten je vybaven HDMI, USB porty a interní baterií pro 3 hodiny provozu při plném jasu.

Je kompatibilní se stream službami Chromecast a Roku. Jeho tvůrci jej doporučují jako druhou pracovní plochu na cestách či pro prezentace a příležitostné hraní. Rozbalovací monitor, který se podobá stanu, však na pracovní ploše může působit zvláštně.

Za stejnou cenu, 374 dolarů, lze koupit mnohem běžnější řešení jako přenosné kapesní projektory. Zase ale, netřeba řešit, na jakou plochu se bude obraz promítat. Možná se z něj nestane světový hit, ale radost se jím pochlubit před přáteli by pár geekům udělat mohl.

Zdroj: The Verge

Komentáře

Nahoru