Přenosný „trikordér“ umí přenášet obrazy předmětů a skenovat jejich obsah

Ve StarTreku je „trikordér“ kapesní zařízení, které používá Kirk, Spock a je na různých červených oblecích členů posádky. Slouží k prohledávání neznámých planet a méně známých forem života. Díky pokroku v rentgenové technologii je „trikordér“ blízko svému použití ve světě lidí.

Vědci v Tribogenics našli nyní způsob, jak vylepšit technologii, která se neměnila 130 let. CEO Dale Fox a vedoucí výzkumu Dr. Carlos Camara využívají úžasný vědecký objev přenosu energie světla pomocí rentgenu.

Rentgenové zařízení bude kapesní a umožní nošení v kapse. Bude jej možné použít ke skenování prakticky všeho. Podívat se skrz zeď, skenovat vodu a zjistit složení minerálky nebo prohlédnout vlastní kostru.

Toto zařízení může změnit řadu technologií a praktických objevů. Mohly by odpadnout rentgenové prohlídky na letištích, zlepšilo by se poskytování zdravotní pomoci nebo boj policie s teroristy. Od dob Julese Verna platí, že sny o technických vynálezech se mohou realizovat a nezáleží na tom, jak vypadají v dané době neuskutečnitelné.

Zdroj: NewsYahoo

Štítky: ,

Komentáře

Nahoru