Dnes vyšlo 15 článků

Přemýšleli jste, že si založíte eshop? Neváhejte, v letošním roce vám vydělá o čtvrtinu více

Přemýšleli jste, že si založíte eshop? Neváhejte, v letošním roce vám vydělá o čtvrtinu více

Obchody na internetu se těší stále větší přízně uživatelů. Nakupování online je rychlé, pohodlné a nyní můžeme říct i bezpečné.

Češi podle odhadů tento rok utratí přes 26 miliard korun za služby na internetu. Podle odhadů Asociace pro elektronickou komerci (APEK) a srovnávače cen Heureka.cz stoupnou tržby eshopů v tomto roce o 15% a celý online byznys by tak měl dosáhnout výdělku 77 miliard korun.

,,Česká e-commerce nadále rozvíjí svůj potenciál. Obchodníkům se daří dále vylepšovat logistiku, služby související s doručením zboží a kromě výhodné ceny tak nabízí svým zákazníkům skutečně pohodlné nakupování,” řekl ředitel Asociace pro elektronickou komerci Jan Vetyška.

Lidé si získali k online nakupování důvěru

Lidé už se nebojí nakupovat na internetu tak jako dříve. Vývoj eshopů a zdravá konkurence zařídila, že eshopy jsou precizní ve své práci a nabízí tak zákazníkům kvalitní služby. Lidé se nebojí nakupovat elektroniku nebo oblečení. K oblíbeným produktům přibyly ještě kosmetické výrobky a výrobky spojené se zdravím. V tomto roce by také měly zaznamenat rozmach v oblasti online prodeje potravin.

,,Velkým hitem a kategorií, která v tomto roce poroste doslova raketově, budou potraviny,” uvedl ředitel Heureky Tomáš Braverman.

488844813_dd19e623f3_z

Mezi odborníky se pak vedly diskuze, zda jsou české eshopy na prodej potravin připraveny. Podle slov Jana Vetyšky se ale není čeho bát: ,,E-shopy nabízející potraviny jsou vyvíjeny ve většině jako nové a mají za sebou zkušené provozovatele. Jsem přesvědčený, že tyto internetové obchody jsou na boom prodeje potravin připraveny a že naplní očekávání zákazníků.”

Platba na dobírku

I v následujícím roce se předpokládá, že metoda doručení na dobírku bude nejpoužívanější způsob dodání zboží.

,,Podle informací společnosti PayU se pak na druhé místo v oblibě již dostaly platební karty následované osobními odběry na pobočkách a výdejnách internetových obchodů. Platební karty podle našeho názoru dále v roce 2015 zaznamenají na internetu růst, což opět souvisí s důvěrou zákazníků ve spolehlivost a kvalitu českých internetových obchodů,” dodal Jan Vetyška.

 Zdroj: podnikatel.cz

Mladý redaktor, který chce poskytnou svým čtenářům kvalitní obsah a zajímavé čtení. Zapálený programátor a hráč, který má v oblibě .NET a Linux. Dychtivý čtenář knih a milovník čínského jídla. Twitter → @jarekpetrik

Komentáře

Nahoru