Přehledný web o koronaviru z pod rukou teenagera navštívilo 20 milionů lidí

Přehledný web o koronaviru z pod rukou teenagera navštívilo 20 milionů lidí

Koronavir bude tématem ještě velmi dlouhou dobu. Zasáhl celý svět, ve kterém už život nebude stejný. Každý den se v televizním zpravodajství dozvídáme čísla statistik nově nakažených, vyléčených nebo zemřelých. Čísla narůstají den co den a je těžké se v tom orientovat. Pro ty, kteří čísla koronaviru aktivně sledují, existuje speciální web přehledných statistik z celého světa.

Každá krize je příležitostí, a tak je jasné, že se koronavirové situace někteří snaží využít. Nejlépe se to povedlo sedmnáctiletému mladíkovi, který vytvořil web ncov2019.live. Teenager chodí na střední školu v americkém Seattlu. Avi Schiffmannovi se podařilo vytvořit web, který navštívilo 20 milionů lidí z celého světa. Taková návštěvnost není jen osobním a technických úspěchem, ale také finančním. Web vznikl již na konci minulého roku, v prosinci. Nejprve se statistiky aktualizovali vždy po deseti minutách, nyní dojde k aktualizaci už po jedné minutě.

Snímek obrazovky 2020-04-02 v 11.00.39

Jak web funguje?

Data uvedená na webu jsou stažena zvolně dostupných zdrojů na internetu. Jedná se o zdroje jako jsou zdravotní instituce každého státu – jejich důvěryhodnost je tedy jistá. Avi se snaží web vylepšovat, co to jen jde. Součástí je také interaktivní mapa světa, kde se šíření koronaviru zobrazuje. Na webu najdeme také praktické informace ohledně karantény, cestování nebo o samotném viru. Aktualizace statistik probíhají i bez zásahu podnikavého teenagera.

Do budoucna má Avi se svým webem velké plány. Do chystaných novinek patří srovnávání statistik koronaviru a také srovnání s pandemiemi v minulosti. Pokud se ptáte v jakém jazyce web je, tak je to samozřejmě angličtina. Nicméně Avi pracuje na překladu až do 30 ti světových jazyků. Avi nevytvářel web kvůli výdělku, přesto že s ním může nyní vydělávat, ale kvůli pomoci ostatním.

 

Zdroj, foto: timesofisrael.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru