Dnes vyšlo 15 článků

PŘEDSTAVUME: Macbookárna – Obchod, z kterého nemůžete odejít s prázdnou!

PŘEDSTAVUME: Macbookárna – Obchod, z kterého nemůžete odejít s prázdnou!

Před několika lety jsem dostal svůj první notebook – překvapivě s oblíbeným operačním systémem Windows, který má v současné době asi každý 2. člověk. Je to sice po jisté stránce povedený operační systém, ale po určité době omrzí a dostane se do fáze, kdy se nedá používat. Seká se, aktualizace jsou čím dál tím otravnější, aplikace padají… prostě stav, kdy máte chuť něco takového vzít a zašlapat do země.

Již nějakou dobu jsem hledal na nejrůznějších internetových obchodech, hledal recenze a sháněl to nejlepší řešení, u kterého bych nemusel řešit takové blbosti. Můj zájem se přesunul na poměrně elegantní a povedený Macbook Air. Při čtení dvacáté pozitivní recenze jsem si řekl, že to vůbec není špatné a začal jsem shromažďovat peníze, neboť za kvalitu se platí. To u Applu platí dvojnásob. Peníze byly, nyní jen sehnat místo, kde nakoupit nejlevněji. Prošel jsem bazary, eshopy, elektra… všude směšně vysoké ceny. Následně jsem objevil internetový obchod zvaný Macbookárna. Jednoduchý, ale i tak elegantní web, přitažlivé ceny a poměrně slušná odezva – co víc si přát?

DSCN2546

Začal jsem tedy prohlédat nabídku a o internetovém obchodu jsem se důkladně informoval.

Co mě na Macbookárně zaujalo?

Pár informací jsem již řekl. Jakmile jsem se proklikal na Macbookárna.cz, věděl jsem, že tam jsem správně. Použité Macbooky Air a Pro s kratší zárukou a razantně nižší cenou. Navíc některé kousky dovezeny až z Anglie nebo Německa.

Na první pohled jsem měl zároveň strach, že jsem se dostal na další pochybný bazar. Ale spletl jsem se. Bazar funguje na systému, kdy inzerent dá nabídku, kupující koupí. Je to tedy vztah jen mezi dvěma. Zde se o to starají přímo oni (z Macbookárny) a vzhledem k tomu, že chtějí prodávat jen to nejlepší, veškeré Macy řádně testují, aby se do rukou zákazníka nedostal nějaký nefunkční krám.

DSCN2548

Navíc vám vašeho nového Maca dovezou po domluvě přímo domů, což je celkem příjemná změna. Nemusíte tak svěřovat poměrně drahý přístroj do rukou velice oblíbených dopravních přepravců, kteří by z vaší zásilky udělali jen směs součástek.

Příběhy zarytých “Windowsáků”

I tak jsou pro někoho jinak výhodné Macy dosti drahou záležitostí. Jak by řekl každý spokojený uživatel – za kvalitu se platí. A o tom, že takových uživatelů jen přibývá, svědčí zajímavé příběhy, které se šíří internetem. V nich často vystupují zarytí uživatelé Windowsu, které oslovila jednoduchost a elegantnost Macu a OS X.

Já osobně jsem také řadu let pracoval po boku tohoto operačního systému od Microsoftu, po několika letech mi načítání prohlížeče, které trvalo cca 15 minut, začalo lést na nervy. Koupil jsem a zatím nelituji. A co se mi na Macu nejvíce líbí?

Elegance a úchvatný design

Kdykoliv jsem viděl, že má někdo Macbook, vždy jsem na něj s údivem koukal. Přemýšlel jsem, jak se designérům z californského Applu mohlo povést něco tak neskutečně bombastického. Na zadní straně navíc ještě logo Applu, které dodává celému notebooku život.

DSCN2539

Jedním slovem úžasný trackpad

Když jsem uvažoval, jestli doopravdy investuji do Applu, psal jsem asi pěti svým kamarádům. A všichni mi řekli, ať do toho jdu už jen kvůli trackpadu. A měli pravdu! Když si koupíte Maca dostanete nejen eleganci, ale také dostatečně propracovaný a jedním slovem obrovský trackpad, na kterém je radost pracovat. Proto si ani nepamatuji, kdy jsem naposledy k tomu svému připojil myš.

To ticho!

Čas od času musím zavzpomínat na svůj starý notebook. Vždy, když ho zapnu, zní to, jakoby právě u našeho domu startoval vrtulník. Ten nesnesitelný hluk mě vážně leze na nervy. Když otevřu víko Macbooku, ticho. Krásný a plynulý start a to bez jakéhokoliv zvuku. Větráček se startuje jen ve chvíli, kdy se objeví něco náročnějšího na grafické kartě (hry nebo grafické programy).

Taška je pomalu těžší než samotný Mac

Trošku s nadsázkou mohu klidně říci, že se mi vejde do kapsy. A to je na tom to nejlepší. Zatímco mí kamarádi vždy po taškách nosí pomalu desetikilové mašiny, já ani necítím, že něco nesu. Taška je dokonce pomalu těžší než notebook samotný. Také, když chci hned něco zjistit, nepotřebuji ani stůl. Macbook je tak lehký, že ho lze držet v ruce několik desítek minut.

DSCN2550

Na cesty bez nabíječky

Když už jsme tak u toho, mobilita není jediná přednost. Souvisí s ní i výdrž baterie. Hodně lidí, když jde někam se svým přenosným počítačem, musí brát kabely. Uživatel Macbooku, pokud někam jde na kratší dobu, nad tím nemusí ani přemýšlet. Prostě vezme Macbook a jde. Výdrž baterie může totiž klidně dosahovat až 12 hodin.

Připravit, otevřít, zapnout

Další věcí, která zpříjemňuje práci a z mého pohledu je to určitě bombová věc je rychlost načítání po otevření víka. Zde to není, že otevřu víko a můžu si jít udělat kávu (během čekání). Zde prostě otevřu a můžu začít pracovat.

Závěrem

Jsem uživatelem Macbooku a zatím jsem nenarazil na žádný problém. K Windowsu se osobně nerad vracím, ale buďme upřímní – OS X hold není pro každého. Někdo prostě potřebuje miliony zbytečných nastavení a nepřehledných tabulek. Například doposud jsem nepochopil, k čemu je uživateli, který s počítačem vůbec neumí, nastavení kompatibility? Pokud tedy hledáte vhodný notebook s kvalitní výdrží, elegantní designem a opravdu svěžím operačním systémem, víte, kde hledat – na eshopu Macbookárna.cz.

DSCN2547

foto: Macbookarna.cz

Komentáře

Nahoru