PŘEDSTAVUJEME: Zakladatel Seznamu spustil nový projekt Windyty

PŘEDSTAVUJEME: Zakladatel Seznamu spustil nový projekt Windyty

Ivo Lukačovič, zakladatel, a dnes majoritní vlastník Seznamu právě představil nově spuštěný projekt Windyty. Rád totiž lítá, a k tomu potřebuje vítr. Stávající služby nebyly dle jeho představ, tak si naprogramoval vlastní službu windyty.com.

 

Ivo Lukačovič, zakladatel Seznamu, představil svůj nový projekt windyty.com. Ocení ho zejména milovníci létání, kitingu, a zkrátka všichni, kteří potřebují vědět, jaké jsou povětrnostní podmínky. Animovaná mapa zobrazuje nejen vítr, ale je možné sledovat i teploty, tlak, vlkost vzduchu, mraky nebo déšť.

Inspiraci Lukačovič našel v práci Camerona Beccaria –  projektu Earth. Od něj získal matematický model výpočtů, ale pak sám přepsal kód. Hlavním zdrojem meteodat je NOAA lokální data jsou poskytnuta od meteoblue.

Předpovědi na windity.com jsou aktualizovány čtyřikrát denně. Vše je počítáno ve 12ti stupních nadmořských výšek až do 13,5 km nad mořem. Přiblížením na mapě je možné dostat se až na úroveň ulic, v jednotlivých regionech dokonce uvidíte pozice meteostanic, jejich předpovědi a okolní webkamery.

Tato služba nemá vůbec nic společného se Seznamem a používat ji můžete zcela zdarma.

zdroj: startitup

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru