PŘEDSTAVUJEME: Vittotea.cz – čaje pro vaše zdraví

Čaj není jen uklidňujícím nápojem, který nás v zimě zahřeje. Má také pozoruhodné léčivé vlastnosti, a to natolik, že jej mnozí lidé považují za zázračný nápoj. Podle některých výzkumů je dokonce zdravější než čistá voda.

Čaj je druhým nejkonzumovanějším nápojem na světě (hned po vodě). Můžete ho pít horký nebo studený a existuje tolik druhů, že si vybere skutečně každý – když nebudeme počítat bylinkové čaje, je jich na světě asi 1 500.

Účinky čaje na zdraví jsou pozorovány už po staletí. Hodně výzkumů naznačuje, že zejména zelený čaj je úžasný proti všem možným chorobám a prodlužuje život. Avšak i ty ovocné vašemu tělu jen prospějí. Vědci prozatím prokázali několik pozitivních účinků čajů. Pojďme se na ně podívat.

vittotea

Čaje prospívají vašemu zdraví

Jak čaje prospívají zdraví

Prevence rakoviny: Výzkumy dokázaly, že čaje potlačují růst buněk rakoviny plic a nádorů prsu. U žen pravidelně pijících čaj je riziko vzniku rakoviny prsu mnohem nižší.

Ochrana proti srdečním chorobám a vysokému krevnímu tlaku: Studia probíhající v Japonsku, kde se čaj pije hodně, ukázala, že pití čaje snižuje riziko úmrtí na kardiovaskulární choroby. Pravidelná konzumace aspoň po dobu jednoho roku omezuje vznik hypertenze.

Lepší funkčnost mozku: Čaje obsahují jednu aminokyselinu, která zvyšuje aktivitu našeho mozku a podporuje soustředění.

Potřebujete ještě další důvody, proč si jít okamžitě uvařit šálek čaje?

Nakupte ovocné čaje v e-shopu Vittotea.cz

Pití čaje je jen o zvyku. Nejlepší je začít tak, že si uvaříte čaj do konvice a budete jej pít po celý den. V tomto případě je však důležité střídat příchutě. Nakupte si různé ovocné čaje a občas je obměňujte, ať to není tak jednotvárné.

mangosta-acerola

Dokážete si představit, jak bude chutnat tato příchuť?

Obrovský výběr ovocných čajů najdete v e-shopu Vittotea.cz, který odesílá objednávky do dvou pracovních dnů. Zanedlouho tedy můžete mít svoje čaje doma a začít s očistou těla i duše.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru