Dnes vyšlo 15 článků

PŘEDSTAVUJEME: vasepivo.cz – Internetový pivovar, který se řídí vaší chutí

Češi jsou národem pivařů – tuto nálepku si naše republika drží již po staletí a dá se s jistotou říci, že je to i pravda. Naše piva nejčastěji plzeňského typu se vyváží do celého světa a většina sladových chutí vznikla právě v Česku. Avšak, nenudí vás už ty staré stereotypní chutě? Internetový projekt vasepivo.cz přináší celkem chytré řešení, díky nim si totiž můžete jednoduše a celkem i rychle vyrobit kvalitní domácí pivo.

Zatímco Dánové jsou údajně vždy opilí, typického Čecha nepotkáte bez vrchovatého půllitru v ruce. Ano, Česká republika si zaslouží nálepku “Pivnice Evropy”. Na našem trhu se prodávají stovky nejrůznějších piv od velkých či menších pivovarů. Některé rozeznáte hned, neboť mají svou charakteristickou chuť a barvu. U jiných vám k tomu napomůže etiketa na láhvi.

Navíc nejčastěji se setkáváme s pivy tzv. “plzeňského typu”. Na českém internetu vám však vřele pomohou vyrobit si vlastní pivo! Ve fantazii se meze nekladou, proto i chuť si můžete zvolit sami.

Jak vznikl internetový pivovar?

“Po pár letech vaření piva z mladinových koncentrátů jsem se rozhodl tento způsob výroby piva v domácích podmínkách podpořit a rozšířit zřízením e-shopu” komentuje Zbyšek Malec z vasepivo.cz

Tak vznikl internetový projekt vasepivo.cz, který se již několik let věnuje domácí  výrobě piva. Na zmíněném internetovém obchodu lze zakoupit i řadu příslušenství v podobě mikropivovarů, chmelů, sladů, kvasnic, sladových výtažků a mladinových koncentrátů světových výrobců (Coopers, Brewferm, Hambleton Bard apod.)

Snímek obrazovky 2015-02-25 v 18.36.32

Pivaři, pojďte vařit! 

Internetový pivovar vasepivo.cz se však nevěnuje jen prodeji, ale také se snaží aktivně pomáhat domácím pivovarníkům. Do světa internetu vypustil jednoduché návody, které provedou i naprostého laika “základním výcvikem”. Neznalec má šanci se alespoň seznámit s něčím novým, naučit se vařit pivo a pak třeba mile překvapit své známé na nějaké zahradní párty.

Návod, jak takové pivo uvařit a co k tomu budete potřebovat, naleznete na stránkách zmiňovaného internetového obchodu.

Etiketa nutností

Když už tedy jsme si vyrobili kvalitní domácí pivo, potřebujeme tomu také dát jakousi “štábní kulturu”. Když si jdete koupit pivo, vždy rozhoduje etiketa. A tu právě i vy potřebujete. Pokud chcete svůj nápoj prodávat svým sousedům, rozhodně nesmí chybět pěkná a především reprezentativní etiketa, která jednoduše vystihne váš záměr a chuť piva.

Jak však takovou etiketu vytvořit? Pokud nejste grafik na (alespoň) pokročilé úrovni, mohl by nastat problém. Řada lidí by to hned začala “sázet do Wordu”, což je klasický postup začátečníka. Možná by to vypadalo, ale rozhodně se zde nebavíme o pokročilé reprezentaci značky. Potřebujete tedy najmout někoho zkušeného nebo zvolit nějaký jednoduchý nástroj, který pochopí i dvouleté dítě.

VasePivo.cz se snaží pomáhat i nováčkům v oboru, proto prostřednictvím jejich webových stránek lze vytvořit jednoduchou a vkusnou etiketu. Postup je jednoduchý, zvolíte si jednu z několika vybraných šablon, upravíte si ji dle svého a prostřednictvím formátu PDF si ji uložíte nebo vytisknete. A máte hotovo! Jednoduchá a i tak stylová etiketa je na světě!

Mini-rozhovor

Jaké byly Vaše začátky?

Asi před deseti lety se mi dostal do rukou koncentrát Coopers lager. Dnes bych svoje první pivo asi vylil, ale tenkrát, protože bylo první, jsem ho statečně vypil. Při výrobě jsem udělal spoustu chyb. V té době u nás nebyl žádny dobře fungující obchod s potřebami pro domácí sládky, ani osvědčené postupy a návody. Řekl jsem si, že by se to dalo napravit a vzniko tak vasepivo.cz

Jaký druh piva Vám nejvíce chutná?

Rád ochutnám každé pivo, ale musím přiznat, že nejraději mám poctivý Český ležák.

Vasepivo.cz Vám zabere asi hodně času. Máte ještě prostor pro jiné záliby?

V posledních letech se snažíme s rodinou zvelebit dům a zahradu. V zimě zbývá čas i na dobrou knížku, nebo lyže.

Máte nějaké plány do budoucna?

Hlavně se snažím, aby Vasepivo.cz fungovalo dál a pokud možno na stále dobré úrovni. Samozřejmě se budeme snažit přinést i něco nového.

Závěrem

Pokud máte tedy v hlavě myšlenku, že byste letošní léto mohli strávit nějak kreativně a produktivně třeba výrobou domácího piva, rozhodně doporučujeme navštívit webové stránky vasepivo.cz, kde nejenže můžete zakoupit potřebné příslušenství, ale také se o této tématice můžete více dozvědět od profesionálů z oboru.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru