PŘEDSTAVUJEME: Timberman je nový Flappy Bird

Retro grafika. Jednoduchá hratelnost, ale přesto velká obtížnost. Hra klidně i na pár minut. Pravděpodobně se vám vybaví hra Flappy Bird. Ale nyní je tu další hra, které to všechno splňuje… a taky je na vrcholu.

Podle dat společnosti App Annie se Timberman dostal mezi TOP 5 aplikací ve více než 20 zemích. A mezi nimi je například i Česko a Slovensko. A o co vlastně v této jednoduché hříčce jde?

Zhostíte se role dřevorubce, který musí sekat nekonečně dlouhý strom. A přitom musí uhýbat do stran, aby ho nesrazila nějaká větev. Zároveň to musíte dělat dost rychle, protože vám nicneděláním ubíhá čas.

To, ze které strany zrovna sekáte jednoduše ovládáte pomocí dotykového displeje. Stejně jako u Flappy Bird, i zde je jednoduché ovládání. A vzhledem k nynější popularitě je otázkou, jestli mu podaří vydělat stejně peněz. Hru si můžete stáhnout jak pro svůj iPhone či iPad, tak i na zařízení s Androidem.

I zde je jednoduchá retro grafika

I zde je jednoduchá retro grafika

Hra se snaží vydělat na podobném principu jako Flappy Bird – i zde je základní hra zdarma, a často se zde objevují reklamy. Ale Timberman navíc představuje Gold verzi za jeden dolar (v přepočtu 20 Kč).

Hra se na App Store a Google Play objevila již v květnu. Tehdy se ji trochu dařilo první týden, poté šla dolů. Ale nyní zažívá obrovský boom, jak můžete vidět i na grafu z App Annie:

timberman_grafJak je vidět, teď se ji skutečně daří, dokázala zaujmout obrovské množství hráčů. A co vás?

Odkaz na hru: App Store, Google Play

Zdroj: techcrunch.com, appannie.com, droid-life.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru