PŘEDSTAVUJEME: Sproutling, chytrý náramek pro miminko

PŘEDSTAVUJEME: Sproutling, chytrý náramek pro miminko

Sproutling – inteligentní náramek, díky kterému zjistíte vše o svém miminku. Ano, je to tak. Do prodeje půjde příští rok chytrá pomůcka, díky které budete v obraze. Během jedné sekundy dokáže provést 16 nejrůznějších měření, díky kterým zjistíte například tep srdce vašeho miminka, pohyby, vlhkost, hlučnost. Náramek je natolik chytrý, že na základě údajů z měření dokáže vypracovat i předpovědi, takže můžete třeba vědět, kdy se vaše miminko vzbudí nebo jakou bude mít ten den náladu.

Konečně se jednou myslelo na miminka! Na trhu se objevila pomůcka, která pomůže rodičům, když si potřebují někam odskočit nebo jít přivítat návštěvu do jiného pokoje. Tato „pomůcka“ se jmenuje Sproutling. Připevňuje se na nohu miminka a následně monitoruje a dokonce i předvídá, co u miminka nastane. Technologie je na podobné bázi jako u Intelu, který vyvinul chytré dupačky, dále jsou ještě jiné systémy, které třeba k monitorování využívají kameru.

Chytrý náramek

Chytrý náramek

Tři základní části

Sproutling však tvoří tři základní část – silikon (samozřejmě zdravotně nezávadný), který tvoří část, kterou má miminko na noze. Dále bezdrátovou část, která funguje jako dobíjecí stanice. A vše následně spojuje Wi-fi síť.

Aplikace na Android a iOS

Autoři samotného zařízení uvádějí, že zařízení je schopné provádět až 16 měření po dobu jedné sekundy (tep, teplota, pozice, pohyby, vlhkost, osvětlení v pokoji, hlučnost). Další chytrou věcičkou je ovládání prostřednictvím chytrého telefonu s Androidem či iOS. Dále aplikace nabízí i předpovědi na základě reálných faktů.

Aplikace pro ovládání Sproutling

Aplikace pro ovládání Sproutling

A kolik to stojí?

Aplikace vás také upozorní na náhlou změnu teploty v pokoji, kde miminko spí. Nebo dokonce dokáže i předpovědět, kdy se dítě vzbudí nebo také určit dle frekvencí pohybu jeho náladu. Pokud vás zařízení přesvědčilo, v březnu 2015 si ho budete moci koupit za plnou cenu 299 dolarů nebo již nyní v předobědnávce za 249 dolarů.

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru