Dnes vyšlo 15 článků

PŘEDSTAVUJEME: SingleCase – Zbavte se chaosu v dokumentech

PŘEDSTAVUJEME: SingleCase – Zbavte se chaosu v dokumentech

Každý, kdo pracuje s větším množstvím dokumentů, dobře ví, jaké to je. Pokud je uchováváte ještě postaru v papírové formě, je v tom jednoznačně nepořádek. Nicméně ani v elektronickém případě to často není ideální. Máte všechno rozkouskované v různých složkách, na různých počítačích, externích discích, cloudových úložištích a v e-mailech.

Ovšem teď přichází jeden český startup, který to chce napravit. SingleCase udělá ve vašich dokumentech pořádek. Sice je určený primárně pro advokáty, ale jak jsme se dozvěděli i v rozhovoru s Pavlem Krkoškou, rozhodně to neznamená, že by ho nemohl používat kdokoliv jiný.

IMG_9745

Tým SingleCase v čele s CEO Pavlem Krkoškou

A proč ho využívat?

Hlavně budete mít všechno pěkně na jednom místě. Přetáhnete tam rozházené dokumenty z plochy, přepošlete věci e-mailem nebo vložíte z datové schránky. Taky se v tom všem budete díky vyhledávání lépe orientovat. V systému SingleCase totiž můžete prohledávat obsahy dokumentů různých formátů – dokonce i obrázky!

Pak můžete přímo z webové verze dokument otevřít a upravovat ve Wordu nebo Excelu. A pokud se vám stane, že něco upravíte omylem, není problém. Můžete se klidně vrátit k předchozím verzím.

U dokumentů to ale nekončí

U každého spisu budete mít přehled o související poště a uvidíte i časovou osu, na které bude znázorněno, co se ve spisu po celou dobu děje. Přidat si můžete i termíny a úkoly, abyste na nic nezapomněli.

Navíc to celé můžete mít neustále s sebou. Na Apple a Windows zařízeních a dokonce na Androidu. A co ještě? Snad už zbývá jen dodat, že prvních 30 dní máte úplně bez závazku na zkoušku. Když vám něco takového nabízí, tak ta služba přece musí za něco stát, ne?

devices

V dnešní době je běžné, že přebíháte od notebooku přes tablet k mobilu. SingleCase můžete mít všude

Jasně, že stojí. Navíc za ní stojí tým fajn lidí, kteří nám bezvadně vyšli vstříc a dokonce se pro nás vyfotili. CEO Pavel Krkoška nám pak zodpověděl pár otázek:

Má někdo z vás snad nějakého známého právníka nebo jak jste vůbec přišli na to, že by právníci potřebovali takový šikovný nástroj, jako je SingleCase?
V podstatě náhodou. Ještě před SingleCase jsme v Creative Docku (www.creativedock.cz) vyvinuli nástroj pro digitalizaci a archivaci dokumentů. V rámci hledání obchodního modelu jsme jej ukázali také ve dvou advokátních kancelářích, se kterými jsme spolupracovali. U obou jsme se setkali se stejnou zpětnou vazbou – archivaci mají vyřešenu, problém ale mají s „živými“ právními dokumenty. To nám dalo první impuls k průzkumu právního trhu.

A kdo vám při vývoji radí, jak to v takové právnické profesi funguje?
Nechtěli jsme aplikaci vyvíjet od stolu, proto jsme se ještě před napsáním prvního řádku kódu potkali s více než 60 právníky z malých i těch největších kanceláří. Kromě toho se nám podařilo zaujmout jednu advokátní kancelář do té míry, že do projektu vstoupila investičně.

Jak byste vůbec zhodnotili stádium vývoje? Kolik práce už vás projekt stál a kolik práce máte ještě před sebou?
Přibližně 5 měsíců nám zabralo vyvinout tzv. MVP neboli minimum viable product, tedy prodejný produkt s co nejmenší možnou funkcionalitou. Na něm jsme si ověřili, že SingleCase odpovídá potřebám a problémům cílové skupiny a srozumitelně právníkům komunikuje své výhody. Vývoj pokračuje i nadále v plné rychlosti – snažíme se jej nyní zatraktivnit i pro větší, zavedené kanceláře.

A jak se v průběhu času měnil počet zaměstnanců? Případně když přišel někdo nový, kde jste ho získali?
Prvního půl roku jsem na něm pracoval já, z menší části kolega IT analytik a nárazově grafik, když jsme potřebovali vytvořit „pohyblivé obrázky“, které jsme ukazovali právníkům. Po celou dobu jsem měl také podporu svého mateřského CreativeDocku. Od startu vývoje se postupně rozrůstáme až na dnešních 8-9 lidí, ne všichni ale pracují na plný úvazek. Hledání kvalitních, motivovaných a přiměřeně levných vývojářů je v Praze problém, nejlépe fungují známí, nábor na univerzitách nebo portál StartupJobs.

IMG_9670

Když produkt reprezentují milí lidé, hned z něj máte lepší pocit

Když je SingleCase služba určená primárně pro advokáty, znamená to, že ji nikdo jiný používat nesmí? Nebo ani nebude chtít, protože mu bude k ničemu?
Vlastně bych řekl, že je to skoro naopak. SingleCase si dnes platí jedna firma poskytující daňové poradenství a stejně tak finanční poradce. Obecně se dá říci, že službu využije každý, kdo pracuje dlouhodobě pro velké množství klientů, spíše s nárazovým charakterem práce. U právníků jsme začali, protože dle průzkumu vyšel jako nejzajímavější segment s největší potřebou.

Nabízíte tři verze – Basic, Premium a Full. Kterou si lidé zaplatí nejčastěji? A proč myslíte, že tomu tak je?
Variantu Full s vykazováním a fakturací klientské práce právě spouštíme, už jen dolaďujeme poslední detaily. Mezi zbývajícími dvěma variantami je zatím souboj vyrovnaný :-) Rozdílem mezi oběma verzemi je dostupnost na mobilních zařízeních, záleží tedy na tom, jak je nebo není zvykem tato zařízení v kanceláři používat.

Proč dokumenty fyzicky ukládáte na serverech Amazonu až v Irsku? Je to nejspolehlivější řešení?
To má více aspektů. Ve zkratce za prvé bezpečnost dat, za druhé poměr cena / výkon a za třetí obavy advokátů před možnými prohlídkami ze strany Policie. Realitou českého právního trhu je bohužel napětí mezi orgány činnými v trestním řízení a advokáty, kteří se snaží za každou cenu chránit data svých klientů, jak jim ukládá zákon. A česká právní úprava zatím na rozdíl od té evropské s daty v cloudu nepracuje.

Co na SingleCase aktuálně ještě upravujete, případně jaké změny plánujete do budoucna?
V současné fázi je to vykazování práce, fakturace klientům a reporting výnosů a nákladů pro partnery. Dále plánujeme napojení aplikace na veřejné rejstříky a další úpravy, které si ale zatím raději necháme pro sebe. :-) Stávající aplikaci také neustále vylepšujeme dle připomínek zákazníků.

Dobře, tak si to tedy nechte :-) My se zase necháme překvapit, jak se vám bude dařit dále, a přejeme hodně úspěchů!

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru