Dnes vyšlo 15 článků

PŘEDSTAVUJEME: Robot, který kreslí do písku nádherné Disney obrázky

Už jsme viděli roboty, kteří umí vařit nebo roboty, kteří umí vysát podlahu. Takže by vůbec nemělo být překvapením, že existuje také robot, který dokáže kreslit nádherné obrázky do písku. Tento malý, roztomilý robot ve tvaru želvičky je výsledkem spolupráce výzkumné zkupiny Disney a Swiss Engineering School v Zurichu.

Malá roboželvička s názvem “Beachbot” je speciálně navržena tak, aby vestavěnými hráběmi kreslila Disney postavy (a jiné) přímo do písku, jako by šlo o malířské plátno. Tam, kde mají být mezery se hrábě zvednou a tah je jednoduše vynechán. Robot vytváří obrazce, které má uložené ve své telemetrii (= měření na dálku a dálkový přenos dat). Pokud byste ale uvažovali o jeho pořízení, zatím bohužel není žádná zmínka, že by měl být tento želví robot k dispozici ke komerčnímu prodeji.

zdroj: theverge.com

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru