Dnes vyšlo 15 článků

PŘEDSTAVUJEME: Pumpipumpe – Dejte pomocí nálepky vědět svým sousedům, co si od vás mohou půjčit

PŘEDSTAVUJEME: Pumpipumpe – Dejte pomocí nálepky vědět svým sousedům, co si od vás mohou půjčit

Pamatujete ještě na doby, kdy jsme neměli chytré technologie a všechny ty vymoženosti, které nám přinesly? Když jsme tehdy potřebovali něco půjčit, prostě jsme zvedli zadek, zaklepali na dveře souseda a zdvořile ho požádali. Bylo to naprosto normální, lidé si pomáhali.

Švýcarský projekt Pumpipumpe nás chce do těchto příjemných starých časů vrátit. Podporuje lidi v tom, aby se nespoléhali pouze na své chytré telefony. Jasně, když si budete chtít dneska něco půjčit, pravděpodobně zavoláte dotyčnému člověku a optáte se, zda vám věc půjčí. Pumpipumpe chce zlepšit sociální interakci a sdílení informací mezi sousedy.

O co jde?

Místo zavolání sousedovi se prostě přijdete podívat na jeho schránku. Projekt totiž stojí na tom, že si na poštovní schránku nalepíte samolepky věcí, které jste ochotní ostatním půjčovat.

samolepky

Sada samolepek je pro každého, kdo žije ve Švýcarsku nebo v Německu, zdarma a kdokoliv jiný si ji může zakoupit za 4 eura. Obsahuje obrázky všech běžných věcí, které by se vám mohly hodit jednorázově, takže je dost možná nemáte doma – šicí stroj, sáně, stativ, vrtačka, dalekohled, stan, … Proč si něco takového nepůjčit od souseda?

Zdroj: Higher Perspective

Komentáře

Nahoru