PŘEDSTAVUJEME: Poraďte.cz – zeptejte se v poradně

Máte nějaký problém, se kterým se nechcete svěřovat nikomu známému? Nebo vám známí nedokáží poradit a vy si taky nevíte rady? Jasně, dneska se dá téměř všechno vygooglit, ale přesto jsou otázky, na které vám vyhledávač odpovědi neposkytne. Existují totiž životní situace, které jsou moc konkrétní na to, aby byl návodů na jejich vyřešení plný internet.

Co v takovém případě dělat? Zeptejte se. Víc hlav víc ví. Další lidé vám mohou poskytnout jiný úhel pohledu na věc a třeba budou mít s něčím podobným zkušenosti. Navíc se na internetu klidně můžete zeptat anonymně a nikdo nemusí vědět, že se ptá devětadvacetiletá slečna z Prahy. Stačí najít nějakou poradnu, kde se nemusíte registrovat.

Na vaše otázky odpovídá už 10 let

Možnost ptát se bez registrace nabízí například česká poradna Poraďte.cz. Když na ni poprvé zamíříte, designově vám zřejmě nebude připadat moc lákavě, ale později pochopíte, že o to vlastně vůbec nejde. Vypadá tak, jak vypadá, právě proto, že 13. září 2014 oslavila už desáté narozeniny! Víte o nějaké jiné české spolehlivé poradně, která tu s námi je tak dlouho?

poradtecz

Poraďte.cz je pravděpodobně i nejnavštěvovanější českou poradnou a to zejména z toho důvodu, že vůbec není nutné se registrovat, abyste se mohli ptát a odpovídat ostatním. Registrace má své výhody – nikdo vám nevezme vaši přezdívku a profilovou fotku, můžete získat ocenění ostatních uživatelů a koupit si za ně tričko nebo přispět na charitu a tak dále. Ale pokud máte jednorázovou otázku, není to potřeba.

Odpověď za pár minut

Když vás něco zajímá, důležité je především to, abyste získali spolehlivou odpověď v co nejkratším čase. A přesně proto se vyplatí nekoukat na vzhled stránky, ale na to, jak často je na ní někdo online a odpovídá.

Například uživatel marc se 3. února v 11 večer ptal, co je to za broučka, co má na obrázku. Odpovědi se mu dostalo o minutu později, což se určitě hodilo vzhledem k tomu, že to je štěnice.

stenice

Ano, lidé se ptají prakticky na všechno. Najdete užitečné otázky, ale i poněkud zbytečné dotazy či filozofické otázky. Na Poraďte.cz vám odpoví na všechno. 

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru