Dnes vyšlo 15 článků

PŘEDSTAVUJEME: PocketScan – nejmenší bezdrátový skener na světě

Co kdyby jste měli skener, který by se vešel do vaší ruky a mohli byste pomoci něj skenovat a přenášet obrázky a text téměř z čehokoliv na váš smartphone, tablet či počítač? Právě takovýto skener byl totiž zasponzorován pomocí Kickstarteru.

Cíl pro spuštění výroby byl 50 tisíc dolarů – v přepočtu tedy asi jeden milión korun. Tohoto cíle projekt dosáhl za necelých 10 hodin. Nyní, po devíti dnech, je na projekt vybráno téměř 250 tisíc dolarů, tedy asi 5 miliónů korun.

Naskenovaný text by mělo jít okamžitě upravovat například v Microsoft Word

Více než 2 tisíce lidem projekt přišel natolik dobrý, aby ho podpořili svými penězi. Díky těmto penězům bude tedy PocketScan nejenom na PC, Mac a iPad, ale i na Android zařízení a iPhone/ iOS 8.

Vlastnosti

PocketScan vyniká svojí malou velikostí – měl by se vám bez problémů vejít do ruky. Vysoký je 5cm, široký 2cm a dlouhý 10cm. Přitom je zde slušně velká baterie – na jedno nabití je možné naskenovat až 400 obrázků.

Velikost ale není to jediné, čím si PocketScan získal takovou popularitu. Tento bezdrátový skener totiž dokáže díky své unikátní technologii rozpoznat i text ve více než 30 jazycích.

Jídelní lístek v čínštině? Žádný problém!

Jídelní lístek v čínštině? Žádný problém!

Můžete tedy klidně naskenovat váš oblíbený recept z kuchařky, či nějakou zápisek z učebnice. Navíc má to své využití i v cizině – můžete si takto jednoduše přeložit nápisy v cizích jazycích. Klidně i v čínštině.

Přístroj nemá žádnou vlastní paměť, vše tedy záleží na zařízení, na které daný snímek nahráváte. Naskenovat by měl jít prostor o velikosti A3.

Za kolik a kdy

Očekávaná cena je 149 dolarů, tedy asi 3 tisíce korun. To je pro obyčejné lidi docela hodně. Každopádně pokud vás tento skener zaujal, tak si jej ještě nyní můžete pořídit za zvýhodněnou cenu 2 tisíc korun včetně poštovného.

Skenování textu z knih by mělo být jednoduché

Skenování textu z knih by mělo být jednoduché

V průběhu léta by měl být dodělán software pro PocketScan a v září by se měl dostat do výroby. V listopadu se oficiálně dostane do prodeje. Otázkou je, kolik bude dostupných kusů.

Na KickStarteru mají napsané, že bude ze začátku pouze 1 tisíc kusů, ale vzhledem k popularitě se dá očekávat, že toto číslo bude mnohem větší.

Kdo za tím stojí

Za tímto projektem stojí švýcarská společnost Dacuda, která byla založena v roce 2009 absolventy Spolkové vysoké technické školy v Curychu a několika dalších známých univerzit.

Takto vypadají autoři projektu

Takto vypadají autoři projektu

Do jejich firmy již investovalo mnoho lidí a společností – namátkou třeba Wellington Partners, dále například Schwyzer Kantonalbank (švýcarská banka) nebo Hans-Peter Metzler (rakouský podnikatel).

Je tedy vidět, že tento projekt si získal důvěru mnoha společnosti, ale i uživatelů. Získal si i vás?

Zdroj: techcrunch.com, kickstarter.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru