PŘEDSTAVUJEME: Odtáhnoumě.cz – Parkujete jako píča? Jak zjistit, zda parkujete na špatném místě?

Nebylo by to fajn, kdybyste zaparkovali a někdo vám poradil, že tady to fakt není vhodné, protože to tu hlídají a mohli by vás odtáhnout? Tak přesně tohle už dneska funguje.

Zaparkujete, vezmete do ruky svou chytrou krabičku, zamíříte na www.odtahnoume.cz, necháte automaticky lokalizovat polohu a uvidíte.

Je to jednoduché. Buď zjistíte, že vás odtáhnou nebo druhou možnost – logicky… že neodtáhnou. Kromě toho ale dostanete ještě několik informací, které vám odůvodní zobrazené rozhodnutí. Zjistíte třeba, že se z daného místa vůbec neodtahuje ve středu nebo mezi 19. a 23. hodinou.

neodtahnou

Jak to ví?

Na základě zákona o svobodném přístupu k informacím získali databázi aut odtažených městskou policií za celý rok od loňského června do letošního května. Vzhledem k tomu, že se jedná o dostatečné časové období, po zpracování se na takových datech dají stavět různé statistiky a předpovědi. Aspoň přibližné. Má to totiž dodatek.

Má to ale jednu podmínku

Nesmíte zaparkovat jako úplná pí*a.

Web Odtahnoume.cz totiž patří pod záštitu machoparking.cz, což je taková galerie opravdu pěkně zaparkovaných aut.

 

machofight1

machofight2

machofight3

V sekci Fighting tam můžete hlasovat o to, kdo zaparkoval lépe, sledovat je můžete na Facebooku a mají dokonce i nálepky, kterými dáte někomu jasně najevo, že to s parkováním vážně umí.

parkujete_jako_pica

A jak parkujete vy?

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru