Tisková zpráva: Představujeme novou technologii pro tvorbu webových a mobilních aplikací – Controls.js

Společnost Position s.r.o. uvedla na trh technologii Controls.js pro vytváření moderních webových a mobilních aplikací (https://controlsjs.com).

Klíčové vlastnosti:

- zjednodušuje vývoj pro různé druhy zařízení či platformy,

- zaměřena na dotykové ovládání, ale stejně dobře použitelná s myší,

- podporuje lokalizace do více jazyků,

- umožňuje vytvářet aplikace s vícevrstvou architekturou,

- jednoduchá při používání,

- má mnoho dalších užitečných vlastností (Skiny, Skin Editor atd.).

Controls.js je ucelený framework, který řeší řadu problémů spojených s dnešním globálním světem, kde uživatelé používají aplikace na různých zařízeních, jež mají různé rozměry displeje, běží na odlišných platformách i v různých jazycích a používají různé způsoby ovládání jako je dotyk, myš či pero. Technologie Controls.js byla vytvořena s ohledem na všechny tyto požadavky.

Technologie Controls.js používá webové technologie, ale dává uživatelům pocit, jako by pracovali s klasickou desktopovou či mobilní aplikací. Pomocí nástrojů, které umožňují zabalit JavaScipt do nativních aplikací, mohou vývojáři z jednoho zdrojového kódu vytvořit aplikace běžící na různých platformách.

Technologie Controls.js je snadná i pro začátečníky, protože k jejímu použití stačí jen základní znalosti JavaScriptu.

Znalost HTML nebo CSS není potřeba. Naproti tomu profesionálové určitě ocení schopnost vytvářet vícevrstvé aplikace. Vývojáři mohou vyvíjet komponenty s vlastním vzhledem nebo zabalit funkční celky do nových komponent.

Podporovaný návrhový vzor Model-View-ViewModel s „live binding“ a počítanými či typovými vlastnostmi, zase umožňuje vývojářům oddělit návrh uživatelského rozhraní od business logiky.

Technologie Controls.js je aktivně vyvíjena od roku 2008 a byla použita pro vývoj aplikací pro takové zákazníky, jako jsou T-Mobile, Vodafone či O2.

Technologie Controls.js je dostupná ve dvou licenčních programech: komerčním a open source. Vývojáři mohou použít Controls.js zdarma pod open source licencí (licence GPLv3) nebo si mohou zakoupit komerční licenci s technickou podporou, kde uveřejnění zdrojových kódů jejich aplikace není požadováno.

Více informací naleznete na stránkách:

https://controlsjs.com

Sledujte náš Twitter

https://twitter.com/ControlsJS

O Position s.r.o.

Position s.r.o. se dlouhodobě specializuje na vývoj vlastního frameworku Controls.js a platformy NaviGate pro vytváření aplikací a poskytování služeb, které většinou využívají a integrují digitální kartografická data s daty zákazníka či lokalizačními technologiemi. Základními kameny jsou vlastní platforma NaviGate reprezentovaná především produkty NaviGate a NaviGate Web Server a aplikační framework Controls.js.

Společnost Position poskytuje cloudové služby (cloud computing) z vlastních datových center, zajišťuje služby spojené s přípravou prostorových dat a také outsourcing služeb a aplikací.

Kontakt:

Jiří Tulach

Londýnská 665/45, 120 00 Praha 2

e-mail: media@controlsjs.com

Tel.: +420 733 388 419

Zdroj: ČTK/Protext

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru