Dnes vyšlo 15 článků

PŘEDSTAVUJEME: Nová verze Firefoxu přináší novinky ve vyhledávání

PŘEDSTAVUJEME: Nová verze Firefoxu přináší novinky ve vyhledávání

Přichází nová verze Firefoxu a s ní i několik novinek ve vyhledávání. Uživatelům se ukáže seznam výsledků v defaultním vyhledávači, ale i speciální tlačítka sloužící k přepnutí na jiný vyhledávač.

Přepínání mezi vyhledávači

Při hledání určitého klíčového slova budou mít uživatelé Firefoxu možnost například přejít stisknutím jediného tlačítka na vyhledávání ve Wikipedii. Tyto změny Mozilla implementovala do již nyní dostupné betaverze Firefox 34. Prohlížeč umožňuje přepínat mezi Bingem, Wikipedií, Twitterem a DuckDuckGo.

Defaultní vyhledávač Yahoo

Firefox 34 přinese také americkým uživatelům nový defaultní vyhledávač – Yahoo. Šéf Mozilly, Chris Beard, minulý týden uvedl, že v rámci pětiletého strategického partnerství se Yahoo Search stane v Americe defaultním vyhledávačem. Mozilla tedy ve Firefoxu automaticky změní defaultní vyhledávač z Googlu na Yahoo, a to pro všechny uživatele, kteří se nachází v USA: Uživatelé ale nebudou nuceni Yahoo používat, kdykoliv si mohou přepnout na jakýkoliv jiný vyhledávač včetně Googlu. Firefox ale bude i nadále používat oddělená políčka při vyhledávání a zadávání URL.

zdroj: computerworld.cz

obrázek: wallpaperseries

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru