PŘEDSTAVUJEME: Náramek Ritot, který zobrazí informace přímo na vaší kůži

PŘEDSTAVUJEME: Náramek Ritot, který zobrazí informace přímo na vaší kůži

Je to už několik tisíciletí, co se lidé přestali dívat na slunce, aby zjistili, kolik je hodin. Hodiny a hodinky za těch několik tisíc let prošly obrovskými změnami. V poslední době se hodně mluví třeba o iWatch, což jsou chytré hodinky od Applu. A nyní přichází tak trochu jiné hodinky – Ritot vám budou zobrazovat čas (a další údaje) přímo na vaši kůži.

A i když tento projekt zatím nemá žádný funkční prototyp, jeho kampaň na serveru Indiegogo ukazuje, že o technologii je zájem. Na splnění projektu bylo třeba 50 tisíc dolarů, ale během dvou týdnů byl vybrán téměř desetinásobek. Zatím bylo vybráno 457 tisíc dolarů, v přepočtu tedy něco málo přes 9 milionů korun.

A o co vlastně jde? Jedná se o chytrý náramek, který má v sobě zabudovaný projektor. Ten bude na pokožku vaší ruky promítat aktuální čas. Digitální hodiny jsou hlavní předností tohoto startupu, ale bude moci promítat i další věci.

Upozornění

Tento náramek totiž budete moci spárovat s vaším chytrým mobilním telefonem. Měla by zde být podpora jak Androidu a iOS, tak i Windows Phonu. Pokud se tedy stane něco zajímavého, tak vás o tom bude moci náramek vcelku jednoduše informovat.

Kdo vám volá se dozvíte ještě rychleji, než vytáhnete mobil z kapsy

Kdo vám volá se dozvíte ještě rychleji, než vytáhnete mobil z kapsy

Budete si moci na své ruce číst nové tweety nebo zprávy z Facebooku. Dále jsou zmíněny například e-maily nebo poznámky v diáři. A v budoucnu by mohlo jít o upozornění z libovolné aplikace.

Zprávy z Facebooku? To by neměl být žádný problém

Zprávy z Facebooku? To by neměl být žádný problém

Poté stačí zatřást rukou, aby upozornění zmizelo. A pokud zrovna nemůžete třást? Tak to vůbec nevadí, protože upozornění zmizí samo za 10 sekund.Samozřejmostí je možnost změny barvy upozornění. Na výběr bychom měli mít asi z dvaceti barev.

Design

K dispozici budou dva modely. První z nich je z hliníku a bude určen k obyčejnému nošení. Dostupný bude v pěti barevných kombinacích – v bílé, černé, úplně černé, hnědo-zlaté a černo-zlaté.

ritot_normal_1

Kromě toho bude dostupná i sportovní verze. Ta bude vyrobena z plastu a bude pokryta gumou, aby se dobře nosila. Měla by perfektně sednout k vašemu „sportovního stylu“ a bude dostupná v 6 barvách – v černé, bílé, červené, zelené, modré a žluté.

ritot_sport_1

Cena a datum

Jistě vás zajímá, kdy a za kolik se dočkáme těchto náramků. Jako první se podíváme na cenu. Pokud chcete jeden tento náramek, tak si připravte 120 dolarů, tedy asi dva a půl tisíce korun.

Nicméně čím více těchto náramku budete chtít, tím méně vás vyjde cena jednoho. Například deset náramků vyjde na 800 dolarů, v přepočtu tedy asi 1600 korun za jeden náramek. Budoucí velkoobchodní cena by měla být 160 dolarů, tedy asi 3 200 korun.

A podle nynějších plánů bychom se Ritotu měli dočkat již v únoru příštího roku. Náramky budou dostupné ve čtyřech různých velikostech, takže se nemusíte bát, že by vám nepasovaly na ruku. V balení společně s náramkem je samozřejmě i manuál a nabíječka.

Zdroj: indiegogo.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru