PŘEDSTAVUJEME: Mobilní aplikace Cloth vyřeší vaši otázku „co na sebe“

Sociální sítě a móda jdou přirozené k sobě. Stačí se podívat například na FB skupinu Dnes nosím, jejíž administrátora jsme na Objevit již vyzpovídali. Ale nyní přichází Cloth, což je nová aplikace na iOS a zároveň i nová sociální síť, která se zaměřuje pouze na módu.

Jedná se o čerstvou novinku – spuštěna byla teprve před nedávnem. A co vlastně umí? Jak jsme již prozradili, tak jejím zaměřením je móda. A od toho se odvíjí i její funkce. Umožňuje uživatelům sdílet své oblíbené outfity v prostředí, které připomíná Instagram.

Samozřejmě stejně jako ostatní sociální sítě, tak i zde můžete „lajkovat“ fotky a chatovat se svými přáteli. Dokonce si můžete ukládat i jejich oblíbené outfity. Tato aplikace byla v betaverzi více než dva roky, ale až nyní se dostala mezi veřejnost. Nicméně na samotné aplikace to jde poznat – vše je skutečně vyladěné.

cloth_aplikace

Zakladatel

A to bude i díky jejímu zakladatelovi Sethu Porgesovi. Že vám to jméno nic neříká? To nevadí, ale jistě jste už slyšeli o časopise Maxim nebo Men’s Health. Navíc se často objevuje v televizích, kde komentuje aktuální dění ve vědě, popkultuře nebo aktuální technologické novinky. Ale Cloth je třeba brát jako podnikatelský záměr. Sám Porges říká, že aplikace má pomáhat lidem zaznamenávat jejich nejlepší outfity a sdílet je s ostatními.

Chce tedy oblékání se udělat mnohem jednodušším a zábavnějším. Proto byla aplikace navržena tak, že ji bude umět ovládat skutečně každý.

Sdílení s ostatními

Cloth vám tedy umožní udělat si virtuální skříň s oblečením. Ale tím to nekončí. Každé oblečení si totiž můžete otagovat, takže ostatní pak mohou jednoduše hledat inspiraci.

A i vám toto značení pomůže. Můžete pak totiž projíždět své kousky podle toho, do jakého se hodí počasí, na jaké místo se hodí, kdo je navrhl a další…

Samozřejmě můžete jedním kliknutím sdílet svůj outfit i na jiných soc. sítích

Samozřejmě můžete jedním kliknutím sdílet svůj outfit i na jiných soc. sítích

Cloth obsahuje i notifikace o počasí, takže ranní vybírání oblečení bude nyní mnohem jednodušší. A už snad nebudete tak často slýchat fráze typu „nevím, co na sebe“.

Zatím je dostupná pouze pro iOS, a není jasné, jestli se dočkáme i verze pro Android. Zatím si ji tedy můžete stáhnout pouze na App Storu.

Zdroj: clothapp.com, techcrunch.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru